Продається морський порт “Усть-Дунайськ”, який з початку війни отримав понад 800 тисяч грн. прибутку
Україна вперше в історії виставляє на приватизацію морський порт. Повідомив Фонд держмайна України.
Фонд державного майна підготував приватизацію морського торговельного порту “Усть-Дунайськ”. Це буде перший продаж морського порту за часів незалежності України. Приватизаційний аукціон відбудеться 17 січня на Prozorro.Продажі. Стартова ціна 60 млн. грн.
“До великої війни про “Усть-Дунайськ” майже всі забули. Основні інвестиції йшли в інші морські порти. Та цього року “Усть-Дунайськ” почав відігравати надважливу роль у світовій продовольчій безпеці. Він одним з перших відновив роботу після початку повномасштабного вторгнення російської армії. У нього великий потенціал для розвитку українського експорту продовольства. Для цього потрібні інвестиції, які може принести приватний бізнес”, – прокоментував Голова Фонду держмайна Рустем Умєров.
Після початку великої війни порт був заблокований. Проте вже 1 квітня він відновив роботу. В той день звідти вийшло перше судно. З того часу порт перевалив на експорт 153 000 тонн зерна. Крім того, він обробляє імпортні вантажі, наприклад: сіль, рис. З 1 квітня порт перевалив 58 300 тонн імпортних споживчих товарів.
За січень-вересень 2022 року “Усть-Дунайськ” отримав 848 000 грн. чистого прибутку. За січень-листопад він сплатив понад 9 млн. грн податків до бюджетів усіх рівнів.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Telegram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я