Судово-експертну діяльність віддадуть у приватні руки — проект КМУ

За матеріалами інтернет-видань 12.11.2021 157

Уряд вирішив, що настав час лібералізувати й судово-експертну діяльність. Адже занадто вузьким є коло експертів, чиї висновки визнаються під час вирішення судових спорів. Новий проекту закону «Про судово-експертну діяльність» (№6284) передбачає вирівнювання компетенції державних та приватних установ задля експертного забезпечення правосуддя. Він, зокрема, передбачає більш чітке визначення понять та складу суб’єктів судово-експертної діяльності. 
Крім того, Кабмін вважає за необхідне надання права судовим експертам, які не є працівниками державних спеціалізованих судово-експертних установ, на проведення експертиз, які сьогодні проводяться виключно державними спеціалізованими установами. 

Водночас визнаються діяння, які є дисциплінарними правопорушеннями для експертів, та відповідальність за них, а також орган, який відповідатиме за державну політику в цій сфері, та засади професійного самоврядування.Для забезпечення рівності сторін процесу пропонується схвалити й проект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу» (№6285). У ньому передбачено, що підставою для проведення експертизи стане не лише постанова прокурора, слідчого, дізнавача або ухвала слідчого судді, а й договір з експертом (експертною установою).


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ