Вилучення техніки у аграріїв потребує встановлення лімітів

За матеріалами інтернет-видань 07.05.2022 835

Всеукраїнська Аграрна Рада звернулася до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та міністра  аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського з приводу вилучення транспортних засобів у сільськогосподарських товаровиробників. Повідомляє 5 травня uacouncil.org
У зверненні, зокрема, зазначається, що «Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (стаття 6) передбачено військово-транспортний обов'язок, порядок виконання якого визначається Кабінету Міністрів  України.
Постановою Кабінету Міністрів  України від 28 грудня 2000 р. № 1921 затверджено Положення про військово-транспортний обов'язок, яким передбачено безоплатне залучення транспортних засобів і техніки підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності на умовах повернення їх після оголошення демобілізації».
ВАР пояснює, що непоодинокими стають випадки вилучення та/або примусового відчуження всіх транспортних засобів певного типу, що використовуються у сільськогосподарському товаровиробництві, наприклад вантажівок, або тракторів, що повністю паралізує роботу відповідного сільськогосподарського товаровиробника.

«Задля недопущення ситуації з повним вилученням у сільськогосподарського товаровиробника всіх транспортних засобів певного типу, вважаємо за доцільне встановити окремі ліміти вилучення та/або примусового відчуження, наприклад, у відсотках від загальної кількості колісних транспортних засобів по кожному з таких типів: трактори (УКТ ЗЕД 8701) крім тракторів колісних для напівпричепів (сідельних тягачів) (УКТ ЗЕД 8701 20); вантажні автомобілі, призначені для перевезення сипучих речовин та трактори колісні для напівпричепів (сідельних тягачів) (УКТ ЗЕД 8704 та 8701 20); вантажні автомобілі, призначені для перевезення пального (УКТ ЗЕД 8104); легкові автомобілі (УКТ ЗЕД 8703); автобуси (УКТ ЗЕД 8702)», - закликають у ВАР.


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ