Волкер розповів про найбільшу брехню РФ щодо Криму

За матеріалами інтернет-видань 29.08.2021 55

Фото з відкритих джерел

Росія прагне створити фальшивий наратив про те, що Крим завжди належав їй, і про те, що кримчани вільно зробили свій вибір стати частиною Росії. Але насправді так не було.

Про страхи РФ в інтерв’ю «Главкому» розповів американський дипломат Курт Волкер.

За його словами, проведення «Кримської платформи» було дуже вдалим кроком президента Зеленського і українського уряду.

«У цьому заході взяли участь 47 країн, в тому числі десять глав держав і урядів, що добре, хоча могло бути і більше. Але так чи інакше, це хороший старт. Найважливішим є те, що учасники саміту були дуже чіткими у своїх виступах по неприйнятті анексії (окупації) Криму Росією», — підкреслив дипломат.

Тим часом Волкер переконаний в тому, що магічної формули, щоб змусити Росію повернути Крим Україні, не існує.

«Разом з тим потрібно робити акцент на цій темі, щоб нагадати світові, що захоплення Криму Росією не було спонтанною акцією або волею народу Криму. Референдум там відбувся в умовах окупації. Тому нагадувати про все це дуже важливо», — вважає він.

Волкер відзначає, що кримчани не робили вільного вибору про те, щоб стати частиною Росії, це була цілеспрямована операція РФ по захопленню півострова.

«Росія болісно прагне створити фальшивий наратив, що Крим завжди належав РФ, що кримчани вільно зробили свій вибір стати частиною Росії. Але насправді так не було. Будь-які твердження, що Крим – це Україна, Росія розглядає, як провокацію, вважаючи що захоплення Криму був неминучим. Але це не так. Якби все це було правдою, то чому Росія приділяє так багато енергії порушенням прав людини, розправі над політиками, утисків свободи слова, депопуляції і репопуляціі населення», — підкреслив Волкер.

Якби те, що російські «влади» говорять про Крим, було б правдою, ми б побачили, що кримчани розмахують російськими прапорами, сказав, сміючись, дипломат.

«Але це теж не так. Це ілюструє, що російський наратив про Крим є фальшивим. Нам треба пам’ятати, що це була цілеспрямована російська спецоперація по захопленню Криму в 2014 році», — підсумував Волкер.


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ