За допомогою хижих комах у Великобританії сподіваються здобути перемогу над шкідниками

За матеріалами інтернет-видань 15.11.2021 70

Поля кількох фермерів на північному сході Великобританії перетворилися на польові лабораторії. Вчені і власники господарств вивчають, як за допомогою квітів можна залучити хижих комах для боротьби зі шкідниками. Проект підтримується ґрунтовою асоціацією та дослідниками з AHDB, Університету Ньюкасла, ADAS та технологічного центру Стокбріджа.

Фермери, які працюють як з звичайними, так і з органічними системами, будуть відстежувати популяції комах при цвітінні рослин, а також експериментувати з різними сумішами насіння і методами створення, заснованими на їх типах ґрунту. Деякі також спробують різний розподіл кольорів навколо своїх ферм, наприклад, квіткові смуги всередині посівів або великі ділянки землі, спеціально засіяні квітами. "В агроекологічних схемах традиційно робиться акцент на залученні комах, в першу чергу, запилювачів і метеликів", - сказав доктор Девід Джордж, ентомолог з Університету Ньюкасла. - У той час як запилювачі необхідні для виробництва продуктів харчування і збереження біорізноманіття, фермери менше знають про залучення і підтримку правильних хижих комах, таких як сонечка і оси, які харчуються попелицями та іншими шкідниками", - додав він.

Однак в останні кілька років у фермерів виріс інтерес до нового способу боротьби зі шкідниками. Отримання знань про ряд систем є ключовою частиною випробування, додала д-р Емілі Поуп, старший менеджер з передачі знань в AHDB, яка координує польову лабораторію. Ефективне використання квітів і комах вимагатиме "більш наукомісткого", тоді фермери будуть краще розуміти особливості середовища проживання і дикої природи на своїх полях.

Шкідники, такі як попелиця, і хвороби, що передаються шкідниками, такими як вірус жовтого карлика ячменю, можуть призвести до втрат врожаю на загальну суму 139 мільйонів фунтів стерлінгів на рік, якщо не вживати заходів. Згідно з даними Міністерство сільського господарства Великобританії, фермери витрачають 17% від загальної вартості виробництва (433 фунта стерлінгів на 1 га) на рік на пестициди і фунгіциди і застосовують 16 900 тонн пестицидів по всій Великобританії.

 

Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ