«Прихватизація» крісла мера Підгородненської громади дозволила Пришедьку рейдерувати землі фермерів

Григорій Давиденко 14.01.2024 4706

''СтопКор''

    Гучне зміщення з посади підгородненського міського голови Андрія Горба 26 вересня минулого року (на фото) неабияк посилило і рейдерські дії щодо землі фермерів краю. Як відомо з публікацій «ФП» та інших ЗМІ, «переворот» у Підгородному, що біля Дніпра, організований фігурантом багатьох кримінальних проваджень, депутатом і співвласником ТОВ АПК «Спаський» Юрієм Пришедьком. До цього лише проти голови Конгресу фермерів Дніпропетровської області Анатолія Гайворонського Ю. Пришедько вчинив 9 задокументованих кримінальних злочинів, які досі прикриває прокуратура. Не дочекався справедливості від органів правопорядку за спалені комбайн та хату і фермер Сергій Приходько, пішов у засвіти… Чимало й інших хліборобів постраждали.

                         «Зайшов до Держреєстру, а земля мого ФГ - в чужих руках»

   Із таким прикрим «сюрпризом» зіткнувся відомий хлібороб, колишній очільник колгоспного мехзагону в Спаському, голова ФГ «Сохань Микола Серафимович» Микола Сохань. Тривалий час він, випускник Харківського інституту внутрішніх справ 1981 року, бореться із недоброчесними земельними чиновниками, та побачене перед Новоріччям неабияк спантеличило.

- Живемо з родиною по правді, віримо в Бога, робимо в степу, як воли, і вдома хазяйство є, виморюємося гептом... Це справжнє сімейне фермерське господарство, де мені допомагають дружина Тамара Миколаївна, сваха і сват Микола Петрович, син Олексій Миколайович і 11-річний онук Тимофій. А оце перед Новим роком у «Держреєстрі речових прав на нерухоме майно» побачив, що землі мого ФГ належать Тамілі Михайлівні Дерев’янко, - повідомив «Фермеру Придніпров’я» Микола Сохань. - Був цим ошелешений, адже ще 28 лютого 1992 року рішенням Новомосковської районної ради мені у постійне володіння для створення і роботи ФГ виділені 24, 2 га землі, а вже 18 березня я отримав і Держакт. Держреєстратор Підгородненського ЦНАПУ Роман Горбонос, що працює в Спаському, чомусь затягнув справу, не вніс дані про землю мого ФГ до Держреєстру. А сьоме моє поле за договором оренди Підгородненської міськради з ПП «Кредо», це одна із дотичних до Юрія Пришедька фірм, посвідчила державний нотаріус Ольга Щетілова із Дніпра.

   Наш Підгородненський ЦНАП, коли державні землі перейшли у комунальну власність, став останніми часами не розпорядником, а її дерибанщиком. Людям треба додивлятися до кожної букви, коли щось підписують. А коли я почав досліджувати увесь «ланцюг» кількаходового злочину і звернувся до органів правопорядку, продовжує Микола Серафимович, раптом 11 січня телефонує Юрій Пришедько, прохає про зустріч. Приходжу, з ним ще 6 чоловік сидять. Питаю Пришедька: «А ти до цього яким боком?» Каже з усмішкою «Хочемо розібратися, я ж депутат, допоможу тобі...» Сказав їм, що не лише мою землю «віджали», а і у ФГ «Самойленко Микола Петрович", у ФГ «Кудлай» Світлани Ялової та голови ФГ «Ксенія» Ксенії Козинець. У Ксенії Федорівни мала дитина, хвора мама, а чоловік Олександр Козинець воює в 93-й ОМБр «Холодний Яр» командиром взводу. Це не люди таке зробили стосовно родини воїна, а істоти, від яких треба негайно позбавлятися на всіх посадах. Мені що, кажу їм, телефонувати Саші, аби вони з хлопцями приїхали із крупнокаліберним кулеметом та навели лад у Спаському? Після цього сміх припинився. Порадили звернутися до вже другого після зняття Андрія Горба призначеного голови Підгородненської громади. Відповідаю, ми знаємо, що то «кишеньковий» мер, і відаємо, з чиєї він кишені. Того ж дня ми із постраждалими побратимами зустрілися із головою Конгресу фермерів Дніпропетровської області Анатолієм Гайворонським, обговорили все. З Божою поміччю, упевнений, переможемо і зовнішніх, і внутрішніх ворогів.

               «Землю ФГ не дозволила викупити міськрада - «подарувала» своїй людині»

   Про таке кримінальне свавілля Підгородненської міськради розповіла голова ФГ «Ксенія» Ксенія Козинець, дружина військовослужбовця ЗСУ:

- Мій чоловік Олександр Козинець - кіборг, із 2014-го захищав Донецький аеропорт. Після поранення міг оформити другу групу інвалідності, та продовжує служити. Дуже нелегко без чоловіка з малою дитиною, та розумію, що війна. Земля для нашого ФГ була виділена ще дідові Федору Яловому, одному із кращих комбайнерів колгоспу. Після колгоспних часів працював на ній і батько Федір Федорович. Але дозволу викупити землю ФГ, як передбачає законодавство України, нам у Підгородненській міськраді під різними приводами не дали. Щойно нотаріус Ольга Щетілова невідь-чому узаконила дарування землі нашого ФГ якійсь Аллі Василівні Тополь. Ніколи не думала, що під час війни дійде до цинізму найвищої міри — грабежу родини воїна ЗСУ, який захищає, у тому числі, і грабіжників від спільного ворога...

   На жаль, такі реалії війни — відчайдушний героїзм одних і безмежне крисятництво, фактично удар у спину героям інших... Як повідомив адвокат Євгеній Падашуля, рейдери у Підгородненській громаді ідуть давно торованим, злочинним шляхом:

- Схема «віджиму» землі у фермерів Спаського вкрай цинічна. Деякі люди, що дорвалися до влади в Підгородненській міськраді, із корисливою метою знайшли в архіві бланки Держактів Новомосковської райради. І землю Миколи Соханя, Валентини Дубачинської, Федора Ялового та інших фермерів записали на Дерев'янко Тамілу Михайлівну, 1939 року народження. До цих підроблених держактів виготовили технічну документацію, і, позаяк фермерські землі навмисне не вносилися до Держреєстру, зареєстрували на Т. Дерев'янко. Далі нотаріус Ольга Щетілова узаконила дарування цієї землі Аллі Василівні Тополь, 1966 р. н. Перед цим нотаріус надсилала запит до Держгеокадастру, там підтвердили, що все правильно. Тобто Ольга Щетілова діяла гачебто за законом, треба досліджувати документи, і до Держгеокадастру є питання. Рейдерству землі сприяють бездіяльність органів поліції та прокуратури, «чорні нотаріуси», умисне затягування розгляду справ адвокатами рейдерів у судах тощо. Досі в Україні немає основного — невідворотності покарання за скоєний злочин винних, державних чиновників та працівників органів правопорядку.

      «В рейдерстві землі здивувала участь не Пришедька, а державного реєстратора»

   За вересневий «переворот» не лише постраждалі фермери, а й усі платники податків Підгородненської міськради платять уже і в прямому сенсі слова. Секретар міськради Роман Кучма, незаконно, на його думку, звільнений з посади 2 жовтня 2023 року, 21 грудня повідомив у соцмережах: «Сьогодні депутати ухвалили рішення "Про представлення інтересів Підгородненської міської ради в судових справах". Тобто наші слуги народу вирішили найняти адвокатів за рахунок бюджету громади, аби судитися в трудових спорах із Андрієм Горбом та Романом Кучмою. Цікаво, чи вистачить їм на це 500 тисяч народних гривень?»

   А колишній підгородненський голова Андрій Горб, правомірність звільнення якого перевіряє тепер Дніпропетровський окружний адмінсуд, масове рейдерство фермерської землі у Спаському передбачив ще до свого відсторонення від посади:

- Дуже здивований з участі у «схемі» реєстратора Зеленодолької міськради Водяник, ним посвідчена оренда трьох фермерських ділянок. Такого реєстратора я б і дня не тримав у штаті, бо це пляма і на громаду, і на всю область. У нас війна, працює обласна воєнна адміністрація, і в цей час державний чиновник вчиняє явно незаконні, корупційні за ознаками дії щодо фермерської землі! Та фермери є гарантами продовольчої безпеки держави! Як таке свавілля проти них може бути? А з участі в «схемі» ПП «Кредо» не дивуюся, для того і робився у вересні «переворот». Та жоден зі спащанських фермерів не заїде на чуже поле, аби щось там урвати, окрім Ю. Пришедька. Деякі учасники «перевороту» в Підгородненській міськраді починають тепер прозрівати, які протиправні дії відбуваються в громаді, хоча я давно попереджав їх.

Пришедько і Горб

  Фігурант кількох кримінальних проваджень, депутат Юрій Пришедько, колаж "Стопкору".

  Дійсно, на своїй сторінці в ФБ Андрій Горб 2 вересня 2023 р. застеріг колег від непродуманих рішень зі зміни влади: «Раніше за вказівкою Юрія Пришедька фермерам спалювалася техніка і врожай, їх били, принижували і знущалися. Всім, хто перейшов дорогу, різали колеса, били вікна і підпалювали будинки. Все це стане реальністю для усієї громади. Це справді буде жахливо».

   До цього можна додати, що всеукраїнський інформпортал «Стопкор» у публікації за 19 грудня «Конфлікт у Підгородненській громаді: люди депутата Пришедька провалили фінансування потреб військових, - мер» назвав низку кримінальних проваджень, в яких фігурує Ю. Пришедько. Зокрема:

  1. N° 12013040350001887 – березень 2013 рік (підпал);

  2. N° 12013040350003454 – травень 2013 рік (підпал);

  3. № 12013040350007214 – 2013 рік (пошкодження трактора);

  4. № 12015040350001120 – липень 2015 рік (знищення урожаю);

  5. № 12020040350000746 – від 15 травня 2020 року (за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 15 ч.3, 190 ч.4, 194 ч.2, 296 ч.4, 364 ч.2 КК України).

   Більшість із них стосується незаконного заволодіння землею, підробки документів, залякування фермерів тощо.

    Новий рік кілька голів фермерських господарств села Спаське зустріли із родинами вже без гарантованої їхніми Державними актами землі. Фермери усіляко допомагають ЗСУ, де служить кіборг Олександр Козинець і сотні жителів Спаського, і сподіваються, що органи правопорядку, які вже відкрили кримінальне провадження, припинять нарешті затято «підтанцьовувати» дніпровському Поворознюку. І допоможуть їм нарешті відновити порушені права, понівечені засоби виробництва і щойно вкрадену землю. Пора!


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ