Затримали банду рейдерів, яка тероризувала фермерів

Анатолій Гайворонський 06.03.2021

На Дніпропетровщині поліція затримала членів злочинної організації, які тероризували і захоплювали майно фермерів. Як передає Укрінформ, про це повідомляє Нацполіція України.

Розбійні напади, погрози вбивством, викрадення - методи, які використовували зловмисники для захоплення майна місцевих аграріїв.  Поліцейські затримали організатора та трьох найактивніших учасників.

Як встановили поліцейські, організував діяльність злочинної організації, що спеціалізувалася на рейдерських захопленнях, 48-річний киянин.  У помічники взяв жителів столиці, Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської областей.  У поле зору зловмисників потрапляли винятково фермери.  Щоб заволодіти їхнім майном, постраждалим погрожували фізичною розправою, навіть вбивством.  Надалі здійснювали збройні напади на працівників фермерських господарств.  Якщо такі методи не діяли на аграріїв, вдавалися до викрадень.

 «Восени минулого року учасники угрупування викрали фермера, силою змусили його працівників покинути місце роботи і утримували потерпілого до тих пір, поки не зібрали урожай. Надалі на підставі підроблених документів переоформили фермерське господарство на свою підставну особу», - йдеться в повідомленні Нацполіції.

В ході досудового розслідування правоохоронці встановили всіх учасників, які брали участь в захопленні майна фермерів.

 Поліцейські при силовій підтримці спецназівців КОРД, полку поліції особливого призначення і спецпідрозділу ДСР затримали організатора та трьох учасників злочинної організації. Крім того, провели санкціоновані обшуки на території Києва, Запоріжжя, Дніпропетровської та Херсонської областей. Вилучили зброю, автомобілі  зловмисників, «чорнові» записи, радіостанції, господарську документацію, печатки різних товариств та інші речі, які використовувалися в злочинній діяльності», - повідомляють в Нацполіції.

При процесуальному керівництві Дніпропетровської обласної прокуратури чотирьом затриманим повідомлено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст.  129 (погроза вбивством), ст.  2 ст.  146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 4 ст.  187 (розбій), ч. 2 ст.  206 (протидія законній господарській діяльності), і ч. 1 ст.  255 (створення, керівництво злочинним співтовариством або злочинною організацією, а також участь в ній).

За скоєне організатору та учасникам злочинної організації може загрожувати до 15 років ув’язнення.

Як повідомляв Укрінформ, міністр аграрної політики Роман Лещенко заявив, що прийняття пакету земельних законів, антирейдерського закону, відкриття даних Держгеокадастру захистять українських аграріїв від рейдерських атак.

Від імені Всеукраїнського Конгресу Фермерів, Асоціації фермерів Дніпропетровської області висловлюємо щиру подяку Національній поліції  області за проведену велику роботу в боротьбі проти рейдерства та злочинів, спрямованих проти фермерів та приватних землевласників.  Те,   що Ви робите, вселяє надію та впевненість в завтрашнім дні. Бажаємо Вам успіхів , сили, енергії  в боротьбі із злочинцями. Ми надіємось і віримо в Вас!

Анатолій Гайворонський, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області.

Коментарі (0)


Новини ОТГ