Цікаво знати
Українські вчені національного антарктичного наукового центру станції «Академік Вернадський» досліджують звукову мову тюленів Ведделла. Відомо, що в репертуарі цих тварин - близько 30 типів звуків. Нещодавно виявлено ще 9 типів – в ультразвуковому спектрі. Це різні «цвірінькання», «свисти» і «трелі». Приблизно п'ята частина підводних співів відбувається на частотах, вищих за діапазон людського слуху, від 20 до 50 кГц, а інколи можуть сягати і 200 кГц.
Одні науковці вважають, що ластоногим високочастотні звуки не властиві. Інші – що звукова мова дозволяє Ведделлам орієнтуватися у просторі під час антарктичної зими. Хоч ці тюлені і мають гарний зір, але коли світла немає кілька місяців, їм потрібен інший спосіб знайти лунки або здобич.
Українські вчені встановили в лунках два акустичні рекордери і записували мову самців, самиць і дитинчат.
За допомогою спеціальної програми вони проаналізують отримані дані про звуки та підводні комунікації тюленів в ультразвуковому спектрі. І ці дослідження допоможуть встановити особливості вокалізацій тварин різного віку і статі та з’ясувати різницю діалектів тюленів Ведделла з районів архіпелагу Вільгельма (тобто поблизу «Вернадського») та моря Росса (Західна Антарктика, де проводять дослідження вчені з американської станції «Мак-Мердо»).
Цікаво, що тюлені Ведделла здатні затримувати подих та залишатися під водою майже півтори години поспіль, подекуди пірнаючи на глибину понад 600 м. А ковток повітря роблять в лунці або через тріщини в кризі.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я