Інформаційна панорама Кіровоградської області

За матеріалами інтернет-видань 08.01.2025 136

 

Катерина ВОРОНЕНКО   (Газета "СІЛЬСЬКІ ВІСТІ")

Погода на полі аграріїв

ВЕРЕСЕНЬ і початок жовтня у регіоні видалися без дощів. Але зараз аграрії тішаться: передзим’я сприяло росту і розвитку озимих культур, нинішні температури безпечні для сільськогосподарських рослин. З осінніми польовими роботами селяни успішно впоралися, посіявши 392 тисячі гектарів озимих культур, що на 40 тисяч гектарів більше, ніж торік. Цього року зернові культури рентабельні, мають добру врожайність, на них є ціна. Найбільше в краї посіяли озимої пшениці — 343 тисячі гектарів. Озимий ріпак вирощують на площі 50 тисяч гектарів, що на три тисячі га більше, ніж озимого ячменю.

Захисникам від олександрійців

ДЕПУТАТИ Олександрійської міської ради виділили з міського бюджету черговий пакет допомоги на підтримку сил безпеки та оборони — два з половиною мільйони гривень. Внесок Олександрії у захист України досить потужний: за тисячу днів війни місто передало на оборону країни близько 200 мільйонів гривень. Кошти спрямовують на потреби наших воїнів та військових частин, на пальне, соціальний захист, допомогу родинам загиблих, лікування бійців. Олександрія чекає на повернення кожного із земляків, які захищають країну, а поки що наближає перемогу фінансовою підтримкою.

Подбали про захист і безпеку

В ОБЛАСТІ діє 753 пункти незламності, 374 створено органами місцевого самоврядування. Одночасно вони мають можливість прийняти близько 37 тисяч осіб. Крім того, 57 пунктів незламності розгорнуто Головним управлінням ДСНС в краї: 32 стаціонарні та 25 мобільних.

Смак до сонячної енергетики

У РЕГІОНІ є 3080 сонячних електростанцій у приватних домогосподарствах загальною потужністю 87,2 МВт. Із них торік було введено в експлуатацію 198 загальною потужністю 5,25 МВт, нинішнього року — 153 на 3,8 МВт. Прикметно, що під час воєнного стану істотно скорочується перелік необхідних документів для будівництва та розміщення суб’єктами господарювання газопоршневих та газотурбінних установок. Люди відчули вигоду від сонячної енергетики й активніше запрошують сонце додому.

Повість про подвиг на старих дверях

КАРТИНИ, створені на старих дверях, дерев’яних уламках, кришках коробів із-під зброї, стенді з генеральним планом, що висів у військкоматі знищеного Бахмута, — така незвичайна всеукраїнська художня виставка «Штрих-код на ДВЕРЯХ Часу» постала перед відвідувачами обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського. Її автор — Володимир Безрукий, художник і доброволець, який захищав Україну під час Революції гідності, на сході та у боях за Бахмут. Ця виставка про те, як ми боронимо нашу країну, наголошують організатори заходу.

Стимул позмагатися задля громади

АДЖАМСЬКА громада стала єдиною в області, яка вийшла у фінал конкурсу проєктів органів місцевого самоврядування «Громада на всі 100». Вона має найкращий результат серед 40 фіналістів за онлайн голосуванням. Конкурсний проєкт аджамців передбачає закупівлю соціального таксі та електроскутерів для соціальних працівників. Завдяки цьому транспорту у громаді зможуть підвищити якість роботи працівників комунального закладу «Центр надання соціальних послуг», яким іноді доводиться долати близько 10 кілометрів, аби дістатися до людей у дев’яти селах. Громада, яка переможе у конкурсі, що відбувається у рамках програми «DOBRE», отримає 100 тисяч доларів на втілення свого проєкту.

Iнклюзивний простір — родзинка музею

У ЦЕНТРАЛЬНОУКРАЇНСЬКОМУ обласному краєзнавчому музеї створено інклюзивний експозиційно-навчальний простір для дітей та дорослих із особливими потребами. Відвідувачі із вадами зору можуть скористатися сенсорним столом, який керується з допомогою кнопок із написами шрифтом Брайля і надає інформацію різними звуковими сигналами. Для особливих користувачів музей придбав сумісне зі слуховими апаратами обладнання «Аудіогід», на якому записано різні тематичні екскурсії. Простір уже відвідали понад півтори сотні учнів і вихованців спеціалізованих навчальних закладів. Для них адаптовано три інтерактивно-освітні програми з палеонтології, геології та охорони довкілля. Діти долучаються до них із величезним інтересом.

Банкіру світять ґрати

ОБІРВАВСЯ злочинний промисел 34-річнoгo «банкіра» з Нoвoукраїнськoгo райoну — правоохоронці викрили його у шахрайстві. Прo це пoвідoмили у сектoрі кoмунікації Нацпoліції в oбласті. Під час телефoнних рoзмoв чоловік називався працівникoм банку та сповіщав людям радісну звістку прo надхoдження сoціальних виплат. Щoб oтримати дoпoмoгу, пoтерпілі мали перерахувати певну суму грoшей на вказаний рахунoк. Звісно, одразу втрачали власні заoщадження. Четверо довірливих повелися на обіцянки щасливих виплат, «банкір» ошукав їх загалом на 70 тисяч гривень. Рoзслідування прoвадиться за ч. 2 ст. 190 (шахрайствo) Кримінальнoгo кoдексу України. Санкція статті передбачає дo трьох рoків пoзбавлення вoлі.

                                                (Газета українських селян "СІЛЬСЬКІ ВІСТІ")

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ