Незаконний піщаний кар'єр у... НПП «Орільський»

За матеріалами інтернет-видань 27.04.2025 152

Ентузіаст з великої дороги «Великого будівництва» має компенсувати державі понад мільйон гривень

 Автор: Olena Harahuts ("Антикорупційне Приднфіпров'я")

   Остаточне рішення по незаконному кар’єру з видобутку піску на території урочища «Свиняче»: Алмазов програв у Верховному Суді.

1.253.672,69 грн збитків, які були завдані природі фізичною особою Алмазовим Дмитром Альбертовичем, чоловік має відшкодувати Державній екологічній інспекції Придніпровського округу.

При цьому під час перевірки котловану екоінспекцією в присутності Алмазова

«визначити обсяги видобутого піску та глибину котловану не вдалося».

   Про це йдеться в постанові Верховного суду, опублікованій у Єдиному держреєстрі судових рішень.

   ЩО ВИКЛИКАЄ НЕАБИЯКИЙ СУМНІВ, ПОСКІЛЬКИ КОМПЕТЕНТНІ ФАХІВЦІ МАЮТЬ ДОСТЕМЕННО ВСТАНОВИТИ, СКІЛЬКИ АЛМАЗОВ СВОЇМИ ЗАГРЕБУЩИМИ РУКАМИ ВИГРІБ ПІСКУ НАДУРНИЧКУ - ІНАКШЕ ЯКІ ВОНИ ФАХІВЦІ?! ТИМ ПАЧЕ, ЩО В ДАНОМУ ВИПАДКУ І НЕОСВІЧЕНИМ "ЕКСПЕРТАМ" НАСПРАВДІ ВИДНО ЯК НА ДОЛОНЯХ, ЩО В СВИНЯЧОМУ ЗАВДАНО ШКОДИ ПРИРОДІ І НАДРАМ НЕ НА МІЛЬЙОН ГРИВЕНЬ, НАВІТЬ НЕ НА МІЛЬЙОНИ, А НА ДЕСЯТКИ МІЛЬЯРДІВ! ЧИ ЕКОЛОГІЧНІЙ ІНСПЕКЦІЇ ПРИДНІПРОВСЬКОГО ОКРУГУ І ОДНОГО МІЛЬЙОНА ВИСТАЧИТЬ? Увесь видобутий пісок лежить в полотні дороги, від каналу Дніпро - Донбас до межі Дніпропетровщини з Полтавщиною,  обрахувати його - задача для старшокласників! А Верховний Суд не втямив... Чи не захотів? (Це зауваженння від "Фермера Придніпров'я").

   Судді винесли постанову 9 квітня 2025 року. Раніше журналісти критикували суддів за «заморожування» розгляду справи майже на рік, натомість Верховний Суд пояснив, що справу не призначають до слухання, тому що судді вивчають її.

   Як ми повідомляли, Дмитро Алмазов створив незаконний кар’єр з видобутку піску на території урочища «Свиняче» поблизу села Рудка Китайгородської громади Дніпровського (раніше – Царичанського) району Дніпропетровської області.

Ця земельна ділянка в 52 га є заповідником та призначена для діяльності Національного природного парку «Орільський».

   Натомість були вириті котловани глибиною понад 15 метрів, що призвело до зниження рівня та якості ґрунтових вод і, у свою чергу, спричинило значну шкоду для навколишнього середовища.

Пісок, що видобувався на заповідній території мінімум з лютого 2021 року йшов на будівництво траси «Н-31» Дніпро – Царичанка – Решетилівка, об’єкта «Великого будівництва», по-народному - "Велике Крадівництво".

«Під час розгляду справи сторони не ставили під сумнів обставини щодо видобування піску «сухим» методом за допомогою екскаватора, а також здійснення видобутку корисних копалин гідромеханізованим способом за допомогою плавучого земснаряду із наступним транспортуванням видобутого піску до карти намиву для осушення за допомогою спецтехніки, яка знаходилась на території виробничого майданчика на території села Рудька Царичанського району Дніпропетровської області, – йдеться в постанові Верховного суду. – Жодна із сторін також не заперечувала того, що добування піску здійснюється за відсутності спеціального дозволу на користування надрами; немає акту про надання гірничого відводу; не визначений тип корисних копалин, сорт, марка, технологічна група; немає сертифіката відповідності; не сплачується плата за користування надрами для видобування корисних копалин.

Отже, суд встановив, що на належних позивачу земельних ділянках без наявності спеціального дозволу на користування надрами та всупереч вимогам закону відбувався видобуток піску».

Скрин даних порталу «Судова влада України»

В суді першої інстанції – Царичанському райсуді – суддя Костюков Дмитро Геннадійович в цій справі № 932/10641/21 виніс рішення... на користь Алмазова, буцімто екоінспекція перевищила повноваження, бо виключно держгеокадастр має повноваження на здійснення державного нагляду (контролю) щодо цільового використання землі. (ЩЕ ЗАУВАЖЕННЯ ВЫД "ФЕРМЕРА ПРИДНЫПРОВ'Я": НУ Й СУДДЯ СКАЖЕМО МИ ВАМ - НЕ ДОПЕТРАВ, ЩО НЕ ТІЛЬКИ ЗЕМЛЮ ЗА НЕПРИЗНАЧЕННЯМ ВИКРОРИСТОВУВАВ ПАН АЛМАЗОВ, АЛЕ Й НАДРА!)

У другій інстанції судді Дніпровського апеляційного суду Никифоряк Любомир Петрович (головуючий), Гапонов Андрій В’ячеславович та Новікова Галина Валентинівна постановили, що Державна екологічна інспекція, маючи все-таки повноваження на проведення перевірки у сфері охорони навколишнього природного середовища, підтвердила наявність неправомірного користування надрами на належних Дмитру Алмазову земельних ділянках.

«Відповідно до статті 66 Конституції України кожен зобов`язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки», – підтвердив Верховний суд.

   Постанову винесла судова колегія у складі суддів Червинської Марини Євгеніївни (головуюча), Зайцева Андрія Юрійовича (суддя-доповідач) та суддів Коротенка Євгена Васильовича, Коротуна Вадима Михайловича та Тітова Максима Юрійовича.

Постанова набрала законної сили з моменту її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, слідче відділення відділення поліції №4 Дніпровського Районного управління поліції №2 Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області 4,5 роки розслідує кримінальне провадження про незаконне добування Дмитром Алмазовим піску і води в урочищі Свиняче Китайгородської громади.

Author Avatar

Olena Harahuts

Журналістка з 1995-го року. Керівниця Громадської організації «Люстраційна Антикорупційна рада Придніпров’я» з 2014 року. ГО «ЛАРП» – українська правозахисна громадська організація.

 

                                           + "ФЕРМЕР ПРИДНІПРОВ"Я"

​​​​​

 

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ