Агенція MARS підвищила прогноз урожайності зернових в ЄС у 2025 р, але знизила оцінку для ріпаку
Служба моніторингу врожаю ЄС (MARS) у травневому звіті підвищила прогноз урожайності зернових в ЄС у 2025 р завдяки сприятливим опадам на півдні Європи та незначному впливу на посіви посухи на півночі регіону.
Порівняно з оцінками квітня прогноз урожайності м’якої пшениці підвищено з 6,03 до 6,04 т/га, дурум – з 3,69 до 3,77 т/га, озимого ячменю – з 5,18 до 5,28 т/га. Водночас прогноз урожайності кукурудзи залишено на рівні 7,45 т/га, а ярого ячменю – знижено з 4,87 до 4,86 т/га. Прогноз урожайності ріпаку в ЄС у 2025 р знижено до 3,17 т/га, що поступатиметься торішнім 3,2 т/га, але відповідатиме середньому 5-річному показнику.
Урожайність інших культур прогнозується такою:
- жита – 4,19 т/га,
- тритікалє – 4,45 т/га,
- картоплі – 37,4 т/га,
- цукрових буряків – 77,9 т/га,
- соняшника – 2,09 т/га,
- сої – 2,82 т/га,
- бобів – 2,83 т/га,
- гороху – 2,33 т/га.
За даними служби, цьогоріч навесні спостерігався сильний дефіцит опадів у північно – західній Європі, а в країнах Бенілюкс, північній Франції, Німеччині, Швеції, західній та південній Польщі весняна посуха стала найсильнішою за всю історію спостережень, що викликало занепокоєння щодо урожайності озимих та ярих культур.
Водночас в Італії, Греції та Піренейському півострові рясні опади покращили урожайність, яка, за прогнозами, на 15-20% перевищить середній 5-річний показник.
Внаслідок сухої погоди очікується нижча за середню урожайність на сході України, в Туреччині, західному Магрибі та на Кіпрі. В більшості регіонів кількість опадів була меншою за половину норми. Наразі озимі та ярі культури знаходяться у задовільному стані, але вже з’являються ознаки наслідків посухи, особливо по мірі наближення фази цвітіння.
Найбільше постраждали західні регіони Бельгії, де наслідки посухи вже помітні. В Німеччині негативний вплив посухи на врожай не дуже помітний, але, за прогнозом MARS, найближчими тижнями він проявиться сильніше.
Також є побоювання щодо впливу посухи на посіви у Центральній (Польща, Чехія, Словаччина) та Південно-східній (Румунія) Європі, хоча дефіцит опадів там менший, ніж у північно-західній Європі.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я