Аграріям Дніпропетровщини доповіли, як триває розмінування земель у зоні бойових дій
У Дніпропетровщині напередодні посівної - 2023 на територіях в зоні бойових дій не можливе швидке розмінування земель. Про це повідомив у ході звітної конференції Асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області заступник начальника ГУ з реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України у Дніпропетровській області, полковник служби цивільного захисту Олег Кушнірук.
За його словами, в області діє всього 5 оперативних розрахунків піротехнічних, які займаються розмінуванням. Три з них наразі допомагають сусіднім областям. Це Харків і Херсонський напрямок.
"Людей дуже мало. Тому фізично немає можливостей зачистити сільськогосподарські землі швидко і встигнути до початку сівби. Термінового розмінування потребують землі громад у межах Криворізького, Нікопольського і Синельниківського районів.
Маємо сподівання, що зараз додатково ми отримали посади, додаткові розрахунки піротехніків для цих цілей, але щоб випустити людей на зачистку земель, їх потрібно ще навчати, щоб не мати негативних наслідків. А вони, на жаль, є. 55 осіб загинуло при виконанні своїх завдань.
На сьогодні подано заявок на очищення площі 1100 га. І у будь - якому випадку визначається, яке поле першочергове, яке друге, третє і т.д.", - зазначив Олег Кушнірук у ході виступу перед аграріями Дніпропетровщини.
Він додав, що земельні ділянки за 20 км до лінії фронту не значаться у відповідальності ДСНС. Це зона гарнізонів ЗСУ, тому там, доки тривають бойові дії, розміновувати територію ніхто не допустить.
"Є випадки в області, коли громади подають заявки на обстеження поля. Але на їх територіях бойових дій не відбувалося, тому навіщо це робити, невідомо.Через відсутність там бойових дій ми проводити піротехнічні роботи не будемо. Який сенс повністю маркувати поле, припинити всі аграрні роботи і направляти туди людей для обстеження землі?
Якщо у полі виявився підозрілий предмет, телефонуєте 101 і 112, робите заявку в будь - який час доби, на місце виїжджає ідентифікатор, згодом піротехнічний розрахунок, бо він завжди є на бойовому чергуванні, і усувають боєприпас з поля", - повідомив фермерам Олег Кушнірук.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я