Актуальний коментар на старті 2025 року: закрити питання раз і назавжди

За матеріалами інтернет-видань 16.01.2025 111

 

Михайло ВЕДМІДЬ (Київ, газета "СІЛЬСЬКІ ВІСТІ")

19 грудня минулого року під час промови на прямій лінії, поєднаній із «великою» щорічною пресконференцією, російський керманич володимир путін заявив, що війна — це «двіжуха». Таким чином він відповів на слова власних пропагандистів про те, що нібито «світ або вже збожеволів, або сходить з розуму».

«Ви знаєте, коли у нас все спокійно, розмірено, стабільно, нам нудно. Застій! Хочеться двіжухи. Як тільки починається двіжуха, все свистить біля скроні, і секунди, і кулі... На жаль, і кулі зараз свистять, так нам страшно. Жах, жах!.. Але не «жах-жах-жах!» — проголосив Путін, натякаючи на тривалу війну з Україною.

Отакої! Їм, бачте, «нудно», коли у світі панують мир і спокій. А от коли кулі свистять (а разом і снаряди, і бомби, і ракети), а на полі бою та у мирних селах і містах гинуть сотні тисяч, а то й мільйони людей, їм уже, виходить, веселіше? Мимоволі згадується сталінське «Жити стало краще, жити стало веселіше», проголошене у 1935-му, вже після мільйонних жертв Голодомору та політрепресій української інтелігенції.

І це не єдиний перл очільника Кремля, який того дня прозвучав на його зустрічі з народом. Але згадаємо лише ще один — про «технологічний експеримент». Так, Путін запропонував: «Нехай (країни НАТО. — Ред.) визначать якийсь об’єкт, скажімо, у Києві, зосередять туди всі свої сили ППО та ПРО, а ми завдамо туди удару орешником і подивимося, що буде. Ми готові до такого експерименту, а ось чи готова інша сторона?».

Як вам пропозиція? Досить «цікава», м’яко кажучи. От тільки чому «об’єкт» для ракетної атаки має бути у Києві? Чому, наприклад, не у Берліні або Лондоні? Або ще краще — у Москві? А?

«Ви бачите, з ким ми маємо справу… Ви вважаєте, що це адекватна людина? Просто відморозки», — заявив на цю пропозицію Путіна Володимир Зеленський на пресконференції у Брюсселі. І додав: «Просто старий фантазер. Він живе в якомусь своєму світі. У своєму акваріумі». Що тут додати?..

Тим часом Україна почала отримувати перші кошти від заморожених російських активів. Як повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, виконавча рада Світового банку схвалила виділення понад двох мільярдів доларів через механізм підтримки політики розвитку (DPL).

Угода була підписана міністерством фінансів України з Банком. З цієї суми 1 мільярд доларів буде надано як безповоротний грант із фонду Світового банку FIF, за рахунок внеску США в межах ініціативи Великої сімки (G7). Ще 1,05 міль­ярда доларів Україна отримає у вигляді позики під гарантії урядів Японії та Великої Британії. «Україна виконала всі необхідні заходи для отримання коштів. Вдячні нашим партнерам за підтримку на шляху економічного розвитку й відбудови», — додав Шмигаль.

А от новообраний президент США Дональд Трамп на AmericaFest теж при кінці минулого року,  22 грудня, повідомив, що Путін прагне зустрічі для врегулювання питання повномасштабної війни РФ проти України. «Путін сказав, що хоче зустрітися зі мною якнайшвидше. Ми чекаємо на це, ми маємо закінчити цю війну», — зазначив Трамп і додав, що війна в Україні «жахлива» і вже загинули «мільйони солдатів». Також він заявив, що зупинить хаос на Близькому Сході і не допустить Третьої світової війни.

Натомість майбутній спецпосланець Трампа стосовно України Кіт Келлог в ефірі каналу Fox Business зазначив, що втрати Росії у війні проти України перевищують українські у кілька разів. Історично РФ використовує у війні стратегію масових атак, вважає він, а це спричиняє великі втрати з обох сторін — так вони, росіяни, воювали і у Другій світовій війні. Келлог наголосив, що нинішня ситуація, яка склалася в Україні, — це «класична війна на виснаження».

«Після тисячі днів війни, з 350 або 400 тисячами загиблих росіян і 150 тисячами загиблих українців або приблизно такими цифрами, обидві сторони кажуть: «Можливо, настав час зробити крок назад», — повідомив Келлог і зауважив, що, на його переконання, саме Трамп зможе завершити загарб­ницьку війну, яку Росія розпочала проти України.

Кажучи про втрати на війні, слід мати на увазі, що це дуже делікатна тема, і що правду вам ніхто не скаже. Такі вже реалії — кожна зі сторін буде применшувати показники власних утрат і перебільшувати відповідні дані про втрати супротивника.

Та не втратами єдиними живуть Україна й українці. Є у нас і здобутки, є і перемоги. Так, у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді відбувся матч-реванш, в якому наш абсолютний чемпіон світу з боксу Олександр Усик переміг британця Тайсона Ф’юрі. Одразу ж після перемоги український чемпіон підняв над головою унікальну шаблю гетьмана Івана Мазепи. «Цей жест не лише став символом тріумфу, а й нагадав світові про боротьбу українського народу за свободу, яка триває вже століттями», — наголосили у пресслужбі Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.

У відомстві поінформували: шабля XVII століття — унікальний артефакт, зразок українського зброярства, сформованого, зокрема, під упливом країн мусульманської східної культури. Цю історичну шаблю гетьман Іван Мазепа подарував за гарну службу своєму сподвижникові осавулу Савичу. Сьогодні вона зберігається у Чернігівському обласному історичному музеї ім. Тарновського.

«Перемога! Така важлива й така потрібна всім нам зараз», — прокоментував подію, вітаючи переможця, Президент України Зеленський. А український непереможний чемпіон, демонструючи шаблю Мазепи, показав усьому світу, що Україна ще понад 300 років тому вела війну за свою незалежність від імперської Московії. До речі — за допомоги європейського союзника Швеції, яка на той момент була однією з наймогутніших країн Європи. Тож історія певним чином повторюється. І її уроки треба засвоїти та зробити правильні висновки.

Минають роки, минають століття. А питання Незалежності України залишається відкритим. Чи не на часі його закрити — раз і назавжди?

                                                (Газета українських селян "СІЛЬСЬКІ ВІСТІ")

 

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ