Беручи віття дерев, що після сну і омертвіння зими відновлюються до життя, ми нагадуємо собі про оновлення нашого власного життя
За матеріалами інтернет-видань
13.04.2025
146
За тиждень до Пасхи, Церква відзначає свята Входу Господнього в Єрусалим, яке ми також називаємо Вербною неділею. Таку назву це свято має тому, що за прикладом людей, які урочисто зустрічали Месію, взявши віття дерев і віття пальм, ми також цього дня носимо віття верби, таємничо долучаючись до всіх, хто протягом двох тисячоліть проголошує: «Осанна Синові Давидовому! Благословен, Хто йде в ім’я Господнє! Осанна у вишніх!» (Мф. 21:9).
Зовнішньо цей звичай можна розглядати як одну з традицій, але сутність його значно глибша, ніж може видаватися нам на перший погляд. З нагоди свята беручи віття дерев, що після сну і омертвіння зими відновлюються до життя, ми нагадуємо собі про оновлення нашого власного життя. І це оновлення ми пов’язуємо не просто з плином часу чи законами природи, але з Господом Ісусом Христом – з Тим, Хто урочисто входить у Єрусалим, виконуючи провіщену про Нього волю Божу. У словах молитви на благословення віття, яку підносимо цього дня, наголошується, що у такий спосіб ми долучаємося до людей, які прославляли Христа, визнаючи Його Царем і Спасителем. І хоча нас розділяє відстань простору й часу, сила віри долає її, роблячи всіх нас долученими до тієї давньої урочистості.
Протягом людської історії було чимало тріумфальних процесій та урочистих зібрань для прославлення царів, героїв і переможців у битвах. Але всі ці події залишилися у минулому. Ми ж нині вшановуємо подію, яка має значення не лише для того часу, в якому вона безпосередньо відбулася. Бо Вхід Господній у Єрусалим – це урочистість, яка має зв’язок із сьогоденням та з вічністю. Святкуючи зараз, ми виявляємо свою віру в те, що Ісус з Назарету, який в давнину урочисто увійшов до Єрусалима – є істинний Месія, обіцяний через пророків Цар Ізраїля і Спаситель світу. І хоча Він являє Себе у смиренні, а не у всій повноті Божественної слави, як це має статися під час Другого пришестя, однак і з того, що було Ним явлене та засвідчене Отцем і стверджене Святим Духом, ми знаємо і усвідомлюємо, що Він – істинний Цар наш.
Тому коли ми сьогодні святкуємо Вхід Господній у Єрусалим, коли ми через символічне віття в наших руках долучаємося до тих, хто безпосередньо був учасниками цієї події, разом з ними прославляючи Христа і визнаючи Його своїм Царем і Господом – у такий спосіб ми засвідчуємо своє бажання повернутися до миру з Богом, повернутися до нашого істинного дому – до Раю. Це не означає, що ми маємо відкинути наше земне життя та пов’язані з ним обов’язки. Як подорожні підкоряються законам країни, до якої прибувають, і в чужому домі поводяться згідно з волею господарів, які гостинно прийняли їх, так і ми, живучи у світі цьому, виконуємо обов’язки, з цим пов’язані. Водночас ми не повинні ніколи забувати, що все це – лише шлях до вічності, що дім наш – Царство Небесне, і мета наша – повернутися до Раю.
Тому, дорогі брати і сестри, вітаючи всіх вас з цим великим святом, хочу побажати усім нам твердо пам’ятати ці істини. Не лише словами і зовнішньо, але самим життям і від серця визнавати, що Господь Ісус Христос – наш єдиний істинний Цар і Спаситель. Бо виключно завдяки Його смиренню і жертві на Хресті, особливому вшануванню яких ми присвячуємо наступні дні, Страсну седмицю, стало можливим наше відновлення для життя вічного. І щоби увійти у блаженну вічність, нам слід взяти хрест свій та пройти власний шлях скорботи. Але якщо пройдемо за Христом через страждання – то разом із Ним і будемо прославлені, як про це свідчить апостол Павло в Посланні до Римлян, кажучи, що ми – діти Божі, «А якщо діти, то і спадкоємці, спадкоємці Божі, співспадкоємці ж Христу, коли тільки з Ним страждаємо, щоб з Ним i прославитися. Бо гадаю, що нинішні тимчасові страждання нічого не варті порівняно з тією славою, яка відкриється в нас» (Рим. 8:17-18).
Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ