БІЛОРУСЬ ТАКОЖ ПРИЧЕТНА ДО УДАРУ МІЖКОНТИНЕНТАЛЬНОЮ РАКЕТОЮ ПО ДНІПРУ
До створення ракетного комплексу причетний "Мінський завод колісних тягачів", який постачав техніку для російського ВПК.
Фото з російських ЗМІ
Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що 21 листопада росія завдала удару по Дніпру міжконтинентальною балістичною ракетою зі складу ракетного комплексу “Кедр”. Моніторинговий телеграм-канал “Беларускі Гаюн” має інформацію, що до її розробки причетний “Мінський завод колісних тягачів”.
"Кедр" і білоруський слід: як техніка МЗКТ потрапила в російський ВПК
За даними українських розвідників, до розробки цього ракетного комплексу було залучено різні підприємства ВПК РФ з Москви, Волгограда та Воронежа, включаючи і АТ “Федеральний науково-виробничий центр “Титан-Барікади” (Волгоград).
Саме це підприємство є одним із найбільших отримувачів продукції ВАТ “Мінський завод колісних тягачів”, який, як з'ясував канал “Спільнота залізничників Білорусі”, лише за 9 місяців 2024 р. доправив 200 вагонів з колісною технікою та комплектуючими різним підприємствам російського ВПК. Зазначимо, що насамперед йшлося про постачання шасі для різної техніки.
Конкретно на “Титан-Барікади” МЗКТ відправив 36 вагонів з технікою та комплектуючими. Таким чином, є вагомі підстави вважати, що шасі білоруського МЗКТ цілком могло бути використане для розробки ракетного комплексу “Кедр”.
Буданов розповів, скільки таких ракет у Росії
Нова російська ракета "Кедр", якою напередодні атакували Дніпро, існує лише в кількох дослідних зразках і ще не запущена в серійне виробництво. Про це повідомив очільник ГУР Міноборони Кирило Буданов.
Керівник української воєнної розвідки розповідає про неї як експериментальну систему. Це балістична ракета середньої дальності, яка також може бути носієм ядерної зброї.
читайте також:Раптово померла колишня співачка Національної опери, яка називала українські школи "бидлячими"
"Ракета містила в собі шість блоків з боєприпасами. Станом на жовтень РФ мала зробити два дослідних зразки ракет, можливо зробили трохи більше, але це ще не серійне виробництво", — розповів Буданов.
Він додав, що "Орешнік" (як її назвав Путін) це наукова назва, насправді система має назву "Кедр".
"Те, що вони використали її в без'ядерному варіанті — це, як то кажуть, від них попередження, що вони зовсім з глузду з‘їхали", — зазначив Буданов.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я