Більшість заводів перестали закуповувати соняшник врожаю 2024 року

За матеріалами інтернет-видань 11.07.2025 120
Більшість заводів перестали закуповувати соняшник врожаю 2024 року

КУКУРУДЗА
Активність продавців кукурудзи нового врожаю зросла, тоді як покупці стримані на тлі очікуваного перенасичення світового ринку в наступному сезоні. Лише у США врожай може перевищити торішній на понад 30 млн т, що посилює глобальну пропозицію. Покупці в напрямку Європи знизили свою активність, закупивши близько 100 тис. т української кукурудзи за останній тиждень. Трейдери в напрямку морських портів також не проявляють надмірної активності, утримуючись від укладення нових угод через невизначеність щодо цінового тренду та високий потенціал пропозиції на світовому ринку у новому сезоні.

 

ПШЕНИЦЯ
Через значну затримку в збиранні нового врожаю липневі позиції трейдерів підгорають, що підтримало ціни на найближчий період. Більшість трейдерів очікує зниження цін після досягнення показнику збирання врожаю на рівні 5 млн т, що вже може статися за декілька тижнів.
Ціни у портах Одеси на пшеницю 11.5% коливалися в межах $211–213 на умовах DAP, фуражну - $203–205 DAP.

 

ЯЧМІНЬ
Ціни на ячмінь зазнали також підвищення через глобальну затримку збору врожаю ранніх зернових. Водночас основна експортна програма з ячменю та активність трейдерів обмежуються періодом до вересня, тому після насичення ринку пропозицією можливе значне зниження цін.

 

СОНЯШНИК
Зростання цін на продукти переробки підтримує соняшник, але ринок залишається млявим. Ліквідність низька, а попит – поодинокий. Більшість заводів перестали закуповувати соняшник врожаю 2024 року.

 

РІПАК
Невизначеність щодо можливого запровадження 10% експортного мита нависла над ринком ріпаку. Трейдери обережні із закупівлею у гривні, тому в порту перевага на боці валюти. Ціни тримаються в межах 535-545$ DAP-порт. У разі ухвалення мита ціни в портах просядуть – трейдери закладуть його у закупівлю. Переробники теж зменшать ціну через більшу доступність сировини.
Темпи збирання вкрай низькі – наразі зібрано лише близько 290 тис. т, тоді як торік на цю дату було 1.1 млн т.

 

 

СОЯ
Соя перебуває в міжсезонні – старий врожай поступово втрачає актуальність, а попит на новий залишається низьким. Торгова активність слабка, ціни стабільні через відсутність ринкових сигналів.

 

 

SPIKE BROKERS

 

 

Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ