Блокування податкових накладних заводить аграріїв в тінь
Відомо, що багато фермерів вже просто не реєструють податкові накладні. Пише видання Українські Аграрії.
Усі податкові накладні перевіряються у спеціальній системі моніторингу податкової служби.
Якщо ту чи іншу операцію визнали ризикованою (є низка критеріїв, які дозволяють запідозрити схему), то податкову накладну блокують – до з'ясування обставин.
"Що відбувається, якщо податкову накладну заблоковано? У вас у будь-якому випадку виникає податкове зобов'язання, за яким потрібно платити. Суму надміру сплаченого податку в теорії можна, після розблокування податкової накладної, якщо вдасться її досягти, але, як показує практика, "живі" гроші отримати вкрай складно, "зайве" віднімуть вже з наступного податкового платежу, тобто заморожування оборотних коштів підприємства, а держава отримує більше податків"
Справа не лише у спробі вибити з бізнесу якнайбільше податків. Йде спроба частково замістити зовнішній ПДВ, який повертається експортерам, за рахунок ПДВ внутрішнього, а він формується саме за рахунок податкового кредиту. У жовтні відшкодування ПДВ склало рекордні 10,9 млрд гривень, що, безсумнівно, вдарило по бюджету.
Втім, на проблеми скаржаться й експортери збіжжя. Як заявила нещодавно Європейська бізнес-асоціація, йдуть затягування у відшкодуванні експортного ПДВ.
Тобто, виходить, податки підганяють на "вході" і пригальмовують на "виході".
Що це означає для аграріїв?
"Багато фермерів вже просто не реєструють податкові накладні. Немає реєстрації - немає і податкових зобов'язань, тобто платити нічого не потрібно. Зрозуміло, що в майбутньому це може загрожувати проблемами з податківцями. Але поки що про це не думають. Деякі йдуть на ФОП - оформлюють кілька фірм-неплатників податку на додану вартість. А є й ті, хто взагалі йде в тінь. Зрозуміло, що надалі це зменшить надходження податків до бюджету".
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я