БОМБИ РАШИСТІВ ГРІЗНІШІ ЗА ФАШИСТСЬКІ

За матеріалами інтернет-видань 19.11.2024 76

Леонід ЛОГВИНЕНКО   ("СІЛЬСЬКІ ВІСТІ" З ХАРКОВА)

 
 

Харків методично стирають із лиця землі. На третьому році широкомасштабного вторгнення ворожа авіабомба поцілила в будівлю, що є символом Харкова, — Держпром. У січні цього року корейська ракета трішечки не долетіла до будинку, де свого часу були розташовані різні державні установи та бізнесові офіси. Але ж технології вбивств і руйнувань Росія постійно вдосконалює.

 

БУДИНОК Держпрому зводився наприкінці 20-х років минулого століття, коли українські комуністи ще вірили, що мають свою державу, нехай і в складі СРСР. Отож Держпром, сучасною мовою, мав би бути будинком Кабміну УРСР. Не вийшло!

Спершу москва влаштувала голодомор в українському селі, що був опорою національної ідентичності, а потім і столицю радянської України виселила з Харкова. Опісля — розстріли інтелігенції, репресії проти «самостійників»… Імперська Москва як цілила колись, так і зараз цілиться по символах незалежності, закидаючи їх бомбами і ракетами.

У Харкові досі існує міф, що німецькі нацисти, відступаючи з міста, хотіли підірвати будинок Держпрому, але споруда була такою міцною, що нібито не вистачило вибухівки, аби підняти бетонні монолітні конструкції в повітря.

Нещодавнє бомбардування росіянами міста 250-кілограмовими авіабомбами показало: аби німці хотіли, то перетворили б це зодчество конструктивізму на руїни…

На Нюрнберзькому процесі (у 1945 році) Харків назвали одним із найбільш поруйнованих міст Європи. Зважте: руйнували тоді місто не лише нацисти, а й енкаведисти, що закладали радіокеровані міни під історичні будівлі, розраховуючи, що німці поселятимуть свою військову еліту саме в них...

Нинішні руйнування Харкова, зважаючи, що площа міста від часів Другої світової зросла в рази, набагато більші, ніж колись: не порівняти з діяннями німців та НКВД із гестапо. Однак ніхто не називає Харків нині найбільш зруйнованим містом Європи і ніхто не влаштовує Нюрнберга. Це при тому, що, за словами мера міста Ігоря Терехова, споруда Держпрому претендувала на внесення до списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО як цінна архітектурна пам’ятка доби конструктивізму

                                                                                - Газета "СІЛЬСЬКІ ВІСТІ" -

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ