Частка України у загальному імпорті знижується через високу конкуренцію

За матеріалами інтернет-видань 01.11.2024 47
Частка України у загальному імпорті знижується через високу конкуренцію

Експорт з України зернових, олійних культур та продуктів їх переробки в жовтні склав: кукурудза – 1 916 тис. т, пшениця – 1 642 тис. т, ячмінь – 376.4 тис. т, соя 675 - тис. т, ріпак – 476,3 тис. т, соняшник – 16.2 тис. тонн, соняшникова олія – 481.2 тис. т, соєва олія – 43.2 тис. т, макуха (соєва та соняшникова) – 474.2 тис. т.
Очікується, що на початку грудня має запрацювати нова система мінімальних експортних цін для зернових і олійних культур.
 Європа
З 01.07 по 29.10 імпорт кукурудзи в ЄС досяг 6.37 млн т, що на 8% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Частка України у загальному імпорті знижується через високу конкуренцію і зараз становить 47.3%. На початку жовтня цей показник становив 50%. Частки США та Бразилії зросли за місяць в середньому на 2% до 18.9% та 18.4% відповідно.

 КУКУРУДЗА
Європейський ринок продовжує насичуватися кукурудзою з України, США та Бразилії, що безпосередньо впливає на ціни. Через це за тиждень ціни знизилися в середньому на 5-6 $. Наразі пропозиція від експортерів перевищує європейський попит. Також на фізичний ринок впливає значне зниження на біржі MATIF, де за тиждень ціна знизилася майже на 10 євро.
В Україні ціни не зазнали суттєвих змін протягом тижня. Пропозиція зерна від фермера помірна.

 ПШЕНИЦЯ
На європейському ринку ціни на пшеницю знизилися. Хороша пропозиція та невисокий попит тиснуть на ринок. Також на фізичний ринок впливає й зниження ф’ючерсів на світових біржах.
В Україні інша ситуація. Ціни на пшеницю за тиждень майже не змінилися. Пропозиція продовольчої пшениці залишається обмеженою, тоді як фуражну зернову аграрії потроху продають.
З 01.07 по 30.10 експорт пшениці з України склав близько 7,6 млн т, що майже на 39% більше, ніж було експортовано торік за аналогічний період.

 СОНЯШНИК
Ціни на соняшник в Україні на цьому тижні продовжили свій ріст. Попит від переробних заводів залишається високим, але пропозиції від фермера досі мало, незважаючи на те, що майже весь врожай зібраний. Виробники не хочуть продавати соняшник, особливо з високим вмістом олії чекаючи ще вищої ціни. Соняшникова олія за тиждень підвищилися в ціні в портах Одеси в середньому на 15-20$.

 СОЯ
Попит у ЄС залишається високим, але ціни не зазнали значних змін через високу пропозицію з Північної та Південної Америки, а також з України. Стабільні ціни на сою на внутрішньому ринку сприяють нарощуванню внутрішньої переробки.
В українських портах ціни на сою на цьому тижні зробили невелике зростання через підвищення попиту. Пропозиції від аграріїв не багато. Основну частину зібраного врожаю фермери тримають, чекаючи ще більшого зростання.

 

SPIKE BROKERS

 

 

Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ