Чи обов'язково страхувати земельну ділянку при передачі в оренду?
Відповідно до ст.15 Закону України «Про оренду землі» істотними умовами договору оренди землі є:
об’єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки);
дата укладення та строк дії договору оренди;
орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
За згодою сторін у договорі оренди землі можуть зазначатися інші умов. Тобто, ми бачимо, що страхування земельної ділянки не є істотною умовою, тому договір оренди буде чинним і за відсутності умов про страхування. Орендарі, як правило, бажають убезпечити себе від ризиків, які можуть виникнути під час використання земельної ділянки. Це можуть бути природні катастрофи (пожежі, повені, град), а також технічні чи людські помилки. Страхування може захистити орендаря від витрат, що виникли внаслідок таких непередбачених ситуацій. Проте це не є обов'язковим на рівні законодавства.
Відповідно до ст. 12 Закону України "Про оренду землі" об’єкт, який передається в оренду, може бути застрахованим на період дії договору оренди землі за згодою сторін у порядку, встановленому законодавством України. У разі невиконання свого обов’язку стороною, яка повинна згідно з договором оренди землі застрахувати об’єкт оренди, друга сторона може застрахувати його і зажадати від іншої сторони відшкодування витрат на страхування. Таким чином, страхування земельної ділянки є правом сторін, а не їх обов’язком. Сторони договору оренди землі можуть передбачити обов’язкове страхування земельної ділянки за власним бажанням.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я