Чи зруйнує влада міста Дніпра новітню наразі тут «Січ» - це все одно, що вилами по воді Дніпра-річки написано

Микола Ясень 23.07.2025 146

Рівно-рівнісінько через 1 тисячу 250 літ та ще й майже день-в-день після того, як російська імператриця Катерина ІІ наказувала зруйнувати Запорожську Січ, сучасна влада Дніпра-міста уже через суд вимагає, аби тепер зруйнували і нинішню тут новітню "Січ", яка мов з води непрошено виросла вздовж знаменитої коси Славутиа і самовільно нарекла себе не просто якхт-клубом, а навіть дивом-перлиною.

Так от, міськрада Дніпра проти “Січі”: чи можуть знести популярний яхт-клуб, як мерія і домагається?

Редактор D1   Середа 23.07.2025  + "ФЕРМЕР ПРИДНІПРОВ"Я"

Споруди, які останніми роками будувалися на території яхт-клубу «Січ», що на житловому масиві «Перемога» у Дніпрі, можуть бути знесені. У всякому разі такі вимоги дійсно нині розглядаються у суді, і після втручання у справу Генеральної прокуратури, є великі шанси на саме такий розвиток подій. Примітно, що позов до суду подала міська рада Дніпра. Але чи справді вона сподівалася на підтримку своїх позовних вимог? Це до пуття, уявііть собі, не ясно і важко зрозуміти, тому велике питання.

Про це у новому випуску аналітичної передачі «За кулісами» на Телеканалі D1.

Зрозуміло, що безкінечно ігнорувати свавілля, котре відбувалося і відбувається досі на «Перемозі» при потуранні міської влади, компетентні органи проігнорувати не могли. І ось 27 січня 2023 року правоохоронці відкривають кримінальне провадження за такими статтями Кримінального кодексу, як самовільне зайняття земельної ділянки та порушення правил екологічної безпеки. Слідчих цікавить створення на річці штучних острівців та перешийків, а також зведення будівель і споруд та багато чого іншого на землях водного фонду без відповідних дозволів. Слідство переконане, що будівництво насипів призвело до зменшення площі водного дзеркала Дніпра, а це завдало суттєвої шкоди усій екосистемі. Примітна деталь: ці споруди з’явилися поза межами території, яку яхт-клуб «Січ» орендує згідно з договором. Тож ніяких законних підстав для їх зведення не було і немає. Слідчі зазначають:

Згідно Кримінального кодексу України, максимальне покарання за самовільне зайняття земельної ділянки – три роки позбавлення волі. а от за порушення правил екологічної безпеки двісті тридцять шостою статтею кримінального кодексу передбачене обмеження волі вже на строк від п’яти до десяти років.

І ось через два роки після відкриття кримінального провадження активізується міськрада Дніпра. Вона звертається до Господарського суду Дніпропетровської області з вимагає знести самочинні будівлі та повернути захоплену ділянку громаді. Якщо на те пішло, то фактично і вже рятувати у  цьому місці Дніпро. Але позов подається таким чином, що складається враження – міськрада насправді не налаштована цей процес вигравати. А якщо вона його програє, то це буде значним успіхом яхт-клубу «Січ». Це допоможе - щоб ви думали? - узаконити як захоплену територію, так і збудовані споруди.

Слід зауважити, що договір оренди земельної ділянки яхт-клубом «Січ» був укладений десять літ тому, у 2015 році, а потім, у 2020-у, подовжений, причому – через суд, знову на п’ять років. Тобто до 2025-го.

 Себто тепер, коли строк договору закінчується, міськрада Дніпра звертається із позовом до обласного Господарського суду. Суть вимог, які надійшли до судової інстанції на початку цього року, – демонтувати низку об’єктів, серед яких захисні дамби, причали, хвилеломи тощо, які, за твердженням позивача, були зведені незаконно на земельній ділянці площею двадцять шість гектарів поблизу будинку номер 134 по вулиці Набережна Перемоги, а фактично напроти в межах Дніпра-річки. В обґрунтуванні позову міськрада зазначає, що ця земельна ділянка не передавалася у власність чи користування яхт-клубу «Січ». При цьому позовна заява подається до суду з численними недоліками. Отож від самого початку процесу складається враження, що команда Бориса Філатова підходить до справи нарочито недбало. З таким підходом її можна лише програти. Суддя Юлія Бажанова, отримавши позовну заяву, 24 лютого цього року прийняла ухвалу про її залишення без руху, давши при цьому міськраді 10 днів на усунення недоліків, зокрема, надати копію акту перевірки дотримання вимог земельного законодавства у стані, який можливо прочитати, а також викласти обставини, якими міськрада обґрунтовує свої вимоги щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою.

Все б нічого, але 21 червня Президент України призначив нового генерального прокурора – Руслана Кравченка, для якого, судячи з усього, ефективна діяльність прокуратури саме у Дніпрі є пріоритетом. Він навіть  поміняв усю верхівку Дніпропетровської обласної прокуратури. Тож є надія, що Офіс Генпрокурора не дасть «злити» у суді справу про захоплення міської території яхт-клубом «Січ» та незаконне будівництво на ній різноманітних споруд. Можливо, активізується і розслідування кримінальної справи про захоплення земельної ділянки, яку правоохоронці розпочали ще два роки тому. Здається, вже прийшов час поставили у цьому слідстві фінальну крапку.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ