Членом ВРП обрана Оксана Кваша, в якої «зашквар» у деклараціях

За матеріалами інтернет-видань 17.11.2023 772
На зображенні може бути: 1 особа та текст «визначились: 3ðзд науковцв обрав до BÎΠ вчену 3 питаннями до декларацй I полтичной нейтральност слу DEJURE врп»
    Точно, 72 зі 110 – за. Саме стільки представників юридичних вишів та наукових установ обрали Оксану Квашу до Вищої ради правосуддя учора, 16 листопада під час З’їзду науковців. Голосування відбувалося у два тури, у першому Кваша теж отримала більшість голосів (49).
▪️ Тепер професорка, вчена секретарка Інституту держави і права ім. В. М. Корецького стане 17-ю членкинею ВРП.
? Що відомо про Оксану Квашу?
- є сумніви до політичної нейтральності пані Кваші. Вона кандидувала у народні депутати від «Слуги Народу», а за указом президента України Кваша також входила до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора Державного бюро розслідувань. Оксана Кваша ж вважає себе політично нейтральною, а спробу потрапити до Верховної Ради пояснила своїм "великим науковим досвідом і прикладом колег, які теж ішли в депутати".
- до її декларацій було чимало питань: У 2022 році Кваша не задекларувала земельну ділянку чоловіка в Бориспільському районі, яку він отримав у 2021. Під час співбесіди з Етичною радою сказала, що... не була про це обізнана.
- Оксана Кваша не вказала в декларації родинних звʼязків сестру, яка працює в секретаріаті Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду (ККС ВС). Кваша пояснювала це тим, що неправильно розтлумачила вимоги закону про судоустрій.
- також були питання до квартири, яку отримав її чоловік в Івано-Франківську за ордером, як працівник Національної академії внутрішніх справ (НАВС). Цікаво, що потім він звільнився і швидко продав нерухомість.
? Як вважаєте, чи призначення до ВРП людини з таким “послужним” списком сприятиме незалежності та політичної незаангажованості Вищої ради правосуддя?
▪️ Сьогоднішній з’їзд науковців вкотре продемонстрував, що реформа правничої освіти на часі. Вона критично необхідна, щоб на суддівські посади потрапляли компетентні і доброчесні фахівці. Раніше наш експерт з правничої освіти Іван Шемелинець розповідав, що ж не так зі З’їздом та які зміни йому необхідні: https://bit.ly/3rRU7Mq
▪️ Також принагідно нагадаємо, що на посаду до ВРП за квотою президента України і досі нікого не призначено — документи на трьох кандидатів, яких перевірила Етична рада, лежать в ОП з квітня цього року.
   Михайло Жернаков, доктор юридичних наук, сторінка ФБ.
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ