Чому президент Зеленський рік не підписував закон про заборону книг країни-терориста?

За матеріалами інтернет-видань 23.06.2023 281

Василь Зима

     Егей, борці за Україну, герої фронту, виборці, письменники, читачі, громадяни, дочекалися!

   Президент, слава Богу, 20 червня нас просвітив: заборона ввезення з терористичної росії та білорусі в Україну книг, виявляється, порушує Конституцію України. Бо порушує права національних меншин і не відповідає нормам ЄС. Саджати за ґрати полковника СБУ, який боронив країну і витягав ворогів з окупованої території до українських тюрем, вимикати телеканали з мовлення, тримати у владі холуїв януковича, красти гуманітарку ешелонами — це нічогісінько не порушує. А от заборона книжкової продукції країни агресора і її вусатої гієни — порушує!

Я вже боюся, а чи не порушили ми права національних меншин і малих народів, коли палили під Києвом бурятів та евенків, марійців та якутів в російських армійських одностроях? Бо раптом потім нам з Офісу президента видадуть цидулку, що ми, виявляється, порушили Конституцію і законодавство ЄС.

   Можливо. Але навряд чи. Бо навряд чи ті, хто виступає на підтримку літератури країни-агресора, читали українських письменників минулого чи сучасників. Навіщо їх підтримувати? Малорос завжди живе за формулою Шевченка:

Дастьбі... Колись будем

І по-своєму глаголать,

Як німець покаже

Та до того й історію

Нашу нам розкаже.

   Для особливо обдарованих трохи поясню: німець тут означає іноземець.

   Для росії література — не бізнес, а вплив. Тому вона всіляко підтримувала книговидання. У нас книги завжди були непотребом. Особливо, якщо ти ніколи їх не читав. Хіба тільки сценарії для серіалів. російською мовою. "Па модньому".

   Отоді ми заходимось!

P.S. На дешевій продукції з росії, бо там книговидання звільнялося від податків, а відтак і ціна була меншою, добре заробляли українські продавці, це теж факт. Сподіваюсь, президент одержить інформацію і з інших джерел і зрозуміє, чому захист від російської книги та підтримка власної — важлива. Можна йому показати тисячі спалених ворогом книг з українських бібліотек і завезені книги з росії на окуповані території. Якщо і це не вплине, тоді я не знаю, якій Конституції суперечить цей Закон: українській чи російській.

   P.P.S. 22 червня 2023 року Зеленський  нарешті підписав закон Закон № 2309-ІХ про заборону імпорту книжок із рф і білорусі. ВР ухвалила його ще 19 червня 20023 року.

     Шість запитань і одна пропозиція президенту

     Тарас Шамайда
21 червня, 2023 р. Тарас Шамайда

Чому Володимир Зеленський вже рік вперто не підписує закон, який забороняє імпорт і розповсюдження видавничої продукції з росії та білорусі?

   Важливо, щоб цей текст прочитали якнайбільше людей, у т.ч. - в найвищих владних кабінетах.

Відповідь Володимира Зеленського на мою петицію "Захистити український культурний простір від "русского міра" – невідкладно підписати Закон 2309-ІХ про заборону ввезення і розповсюдження видавничої продукції "держави-агресора" - відверто розчаровує.

   Нагадаю, ідеться про закон, який забороняє імпорт і розповсюдження видавничої продукції з росії та білорусі; передбачає видання книг в Україні мовою оригіналу або в перекладі на українську мову, мови ЄС чи корінних народів України; перекриває можливості ввезення видань антиукраїнського змісту.

   Хочеться спитати у президента кілька важливих речей:

1. Володимире Олександровичу, Ви справді не усвідомлюєте, що кожен день не підписання Вами Закону 2309-ІХ несе пряму вигоду державі-агресору - і нікому більше?

2. Для чого Ви згадуєте зауваження МЗС і Мін'юсту річної давнини з пропозиціями накласти вето на закон? Адже Ви не скористалися правом вето, яке у Вас було до 5 липня 2022 року, і правильно зробили. Адже вето на цей закон неминуче викликало б обурення в суспільстві.

Читайте також: "Час підписати книжковий закон": у соцмережах влаштували флешмоб до річниці ухвалення закону про заборону російської видавничої продукції

3. Чому, згадуючи зауваження МЗС і Мін'юсту, Ви забуваєте згадати про позитивні висновки на законопроєкт Міністерства культури й інформполітики, Інституту книги, Мінекономіки, Мінфіну, профільного комітету парламенту та одностайне його ухвалення конституційною більшістю Верховної Ради? Чому не згадуєте про подання Кабміну, який ще у липні минулого року запропонував Вам, відповідно до Конституції, підписати Закон? Я вже не кажу про безліч закликів підписати закон від українських видавців, письменників, правників, експертних організацій, громадських і політичних діячів. Чому сумнівні зауваження двох міністерств річної давнини для Вас важливіші за позицію парламенту, уряду, книжкової спільноти, громадянського суспільства і прямі норми Конституції?

4. У чому сенс відправляти Закон до Єврокомісії, яка цього не просила? Причому, робити це аж зараз і з формулюваннями, які, по суті, спонукають комісію виступити на боці російських лобістів під приводом буцімто порушення прав меншин?

5. Для чого взагалі підтримувати російські фейки, буцімто закон забороняє російськомовні книжки? Він не забороняє видавати чи ввозити книги (крім виданих у РФ і Білорусі) жодною мовою оригіналу, у т.ч. й російською. А видання перекладів західної літератури саме українською, а не російською мовою є важливою передумовою становлення самодостатнього українського книжкового ринку і захисту від спроб Росії захопити його зсередини.

6. І найголовніше. Яким чином будь-які зауваження будь-кого скасовують Ваш обов’язок підписувати Закони?! Частина третя статті 94 Конституції України визначає: якщо президент протягом 15 днів не підписав закон чи не повернув його до парламенту з зауваженнями, "закон вважається схваленим Президентом України й має бути підписаний та офіційно оприлюднений".

   Чи можуть бути у законі вади, які потребують виправлення? Звичайно, закон можна вдосконалювати. Але робити це виключно у передбачений Конституцією і законодавством спосіб.

   Це означає, що президент має, відповідно до ч. 3 ст. 94 Конституції, підписати Закон 2309-ІХ. А вже потім новим законом до нього можуть бути внесені зміни, з урахуванням будь-яких слушних пропозицій, які відповідають національним інтересам України. Це можна зробити дуже швидко.

   Лише такий шлях може запропонувати Кабінет Міністрів України на виконання президентського доручення. Це дозволить і вдосконалити закон, і дотриматися Конституції й верховенства права, і надійно захистити наш культурний простір від фашистського "русского міра".

   "Еспресо".


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ