Чому проблема блокування накладних нікуди не поділась, - Данило Гетманцев

За матеріалами інтернет-видань 17.03.2023 488
Чому проблема блокування накладних нікуди не поділась, - Данило Гетманцев

Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у інтерв'ю виданню ЛІГА.Бізнес пояснив, чому проблема блокування накладних нікуди не поділась.
Він, зокрема, зазначив, що систему СМ КОР (Система автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризику) треба вдосконалювати, і він цим займається.
 

 

"Ми намагаємось допомогти Міністерству фінансів покращити систему блокування податкових накладних. Це автоматична система, тому неправда, що Податкова блокує накладні.  
Коли у жовтні відсоток заблокованих накладних збільшився удвічі — з 0,8% до 1,7% — ми створили постійну робочу групу, де є Мінфін, Податкова, бізнес, експерти.  
Саме робота цієї групи призвела до зміни постанови 11 січня, що врешті призвело до зменшення показника до 0,8% (це у лютому). Ми вважаємо це недостатнім зменшенням і працюємо далі", - зауважив Данило Гетманцев.  

За його словами, у 2022 році зареєстровано 220 млн. накладних, з них заблоковано 2 млн. Розблоковано — 1,2 млн. Не розблоковані 800 000, і, на його думку, вони ніколи не будуть розблоковані, бо це і є схемний ПДВ.
Посадовець погоджується з претензіями щодо неможливості оскарження, як і з багатьма іншими пропозиціями. І обіцяє, що вони врахуються.

"Систему тестували, і вона працювала згідно з тими алгоритмами, що й хотів Мінфін. Це не помилка IT, це задум Міністерства фінансів.  
СМ КОР має блокувати операції, які за зовнішніми ознаками є ухиленням від оподаткування. Але якщо це лише зовнішні ознаки, і насправді це білий бізнес, тоді підприємство подає документи і розблоковує.
Я вам скажу позицію Мінфіну: завдяки цим змінам вдалось попередити втрату 26 млрд. грн. ПДВ", - підкреслив Данило Гетманцев.

Щодо розповсюдженого твердження, що блокування податкових не на часі, то він припускає:  "Можливо, праві ті, хто каже, що це було не на часі. Але взагалі це безперечно треба робити, проте, можливо, в інший час".

 

"Якщо ви перебуваєте на контролі перед посадкою на літак, вас перевіряють, змушують знімати черевики, ремінь. Хоча ви чесна людина, бомби у вас немає. Але перевіряють усіх, бо можливі 0,01% чи 0,001% будуть проносити бомбу.  
Ви ж із цим погоджуєтесь? Це певна незручність, але для загальної безпеки це потрібно. Податковий контроль працює так само", - резюмував очільник Комітету з питань фінансів. 

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ