Держпродспоживслужба рекомендує хімобробки для захисту колосу зернових

За матеріалами інтернет-видань 03.06.2024 300
Держпродспоживслужба рекомендує хімобробки для захисту колосу зернових


Цього року нестабільні погодні умови сприяють подовженому розвитку небезпечного шкідника зернових культур - клопа шкідливої черепашки. Повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.
Експерти Служби рекомендують провести обстеження посівів на виявлення заселеності площ, встановлення чисельності та віку личинок шкідника.
Зазначається, що для збереження технологічних та посівних якостей зерна, за умов перевищення ЕПШ (у високопродуктивних посівах пшениці - 2 і більше личинок на кв.м, на решті посівів – 4 - 6 личинок на кв.м, у насіннєвому ячмені 8 - 10 личинок на кв.м), необхідно провести хімічні обробки посівів інсектицидами згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Хімічні обробки ефективні також і проти личинок хлібної п’явиці, трипсів, злакових попелиць тощо, які за умов теплої сухої погоди червня (температура повітря 29 - 30 °С та вологість 35 - 50%) значно знижуватимуть вагу зерна, що спричинить кількісні втрати врожаю.

Захисні заходи від личинок клопа шкідливої черепашки необхідно проводити за наявності в посівах 15 - 20% личинок третього віку. На цей час відбувається повне відродження личинок із відкладених яєць. Обробку бажано провести в стислі строки, до появи личинок четвертого віку. Запізнення на 3-4 дні знижує ефективність захисту на 20% і більше.
 

"Для запобігання розвитку хвороб колосу зернових колосових культур та залежно від економічної доцільності заходу, рекомендуємо провести хімобробки баковими сумішами з додаванням фунгіцидів згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
Обов’язково за 3 доби попередити голів виконавчих комітетів сільських та селищних рад, власників пасік про час та місце проведення (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату). Хімобробки проводити з дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин, техніки безпеки та санітарних правил при роботі з ними", - наголошують фахівці.


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ