Дніпропетровщина долучилася до Всеукраїнського тижня професійної освіти

Марина Бабич 22.05.2023 658
Дніпропетровщина долучилася до Всеукраїнського тижня професійної освіти

В Україні стартував Всеукраїнський тиждень професійної освіти. Цього року кожен його день  має свої акценти: один день присвячений учням, другий - роботодавцям, третій - для викладачів, п'ятниця - професійній орієнтації. На думку посадовців Міністерства освіти і науки, професійна освіта за останні 5 років в Україні має поступ до  модернізації, тому є можливість виокремити переваги і проблемні питання.
Сьогодні Дніпропетровщина також долучилася до тижня профосвіти і  організувала пресконференцію.  Йшлося про осучаснення обласної профтехосвіти і співпрацю з іноземними партнерами.

За словами Голови Федерації організацій роботодавців області Віктора Сергєєва, в Дніпропетровщині йде активне впровадження європейського, а саме німецького досвіду сучасної професійної освіти. Це, так звана, «дуальна система», і  більшість  ПТУ вже впровадили у себе елементи саме цієї  системи. Крім того, в області триває кілька важливих проєктів з перенавчання ВПО і демобілізованих військових.
Як зазначив Віктор Сергєєв, у роботодавців сусідніх до Дніпропетровщини областей є бажання доєднатися до нашої практики осучаснення професійної освіти. Існує рішення створити  на базі ФОРД «Об’єднання Коаліції  роботодавців «Партнерство східних організацій роботодавців». До нього ввійдуть Харківщина, Кіровоградщина, Запоріжжя.
Віктор Василиненко, директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області, зауважив, що обласна профтехосвіта може продемонструвати ресурси і напрями розвитку національного рівня. Найбільш ефективний - це поєднання зусиль роботодавців і навчальних закладів у формуванні робітничих кадрів. Представник україно-німецького проєкту додав, що в Україні успішно реалізується дуальна система саме з командою Василиненка і Сергєєва, а ще в західних областях нашої держави. Він вважає, що дуальна освіта в Німеччині має велике значення для економіки. Вона не може бути повністю адаптована для України, але певні елементи та досвід ефективно впроваджуються. Пан Ганс висловив вдячність  організаторам за співпрацю і надію на подальші спільні кроки.
Алла Булгакова, директорка Криворізького професійного транспортно-металургійного ліцею, поділилася 5-річним досвідом розвитку дуальної освіти. Навчальний заклад став учасником українсько-німецького проєкту «Розвиток соціального діалогу у Дніпропетровському регіоні». Основний акцент зроблено на розвиток наставництва на виробництві. Тут стабільним партнером дуального навчання є "Укрзалізниця". Обрані професії для здобуття  освіти   помічника машиніста електровоза і тепловоза, слюсарів рухомого складу.  За словами пані Алли, в середньому 9 із 10 здобувачів освіти з елементами дуальної освіти закріпилися за робочими місцями.  
Впродовж Всеукраїнського тижня професійної освіти в області  відбудуться відео марафон,   засідання круглого столу із стейкхолдерами щодо можливостей системи ПТО в умовах воєнного та повоєнного стану в країні,  тренінги з профорієнтаційних компетенцій, віртуальна стем-толока тощо.
Подробиці в наших наступних публікаціях.





 

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ