Доброго ранку! А ви випили уже філіжанку ранкової кави?
Але чи добра це звичка - пити розчинну каву щодня
Головна перевага розчинної кави в тому, що її можна швидко приготувати. Буквально за лічені хвилини ви отримуєте філіжанку ароматного напою і можете ним насолоджуватися. Про це повідомляє ТСН, пише agronews.ua.
Проте, експерти стверджують, що такий напій не завжди корисний для нашого здоров’я.
У процесі виробництва кавові зерна піддаються обсмаженню, а пізніше подрібнюються. Потім суміш варять, далі висушують під високим тиском. Саме після цього виходять гранули, які пізніше ми заливаємо кип’ятком.
Тривале виварювання різко знижує концентрацію хімічних сполук, але й корисних речовин стає значно менше. Тому розчинна кава має не такий позитивний вплив на людський організм, як інші види цього напою.
В розчинній каві, яку можна заварити за лічені хвилини, просто заливши кип’ятком, зберігається мінімальна кількість кафестолу (до прикладу, в каві, яка була приготовлена в турці, його більше в кілька разів). Ця речовина призводить до утворення бляшок в судинах.
Тобто теоретично розчинна кава корисніша за ту, що була приготовлена в турці.
Хоча вміст кофеїну й менше, ніж в зерновій каві, проте цей ароматний напій також допомагає залишатися бадьорим та енергійним певний час.
Однак, було виявлено, що розчинна кава психологічну залежність викликає швидше за зернову. Через постійне вживання нервова система “розхитується”, а тому включитися в роботу після філіжанки ароматного напою стає дедалі важче. Звідси з’являються безсоння, дратівливість, нервозність.
Додатково будь-яка кава підвищує артеріальний тиск, через що сильно страждає серцево-судинна система. Річ в тому, що у розчинній каві є хлорогенова кислота. Вона може призвести до певних хвороб серця і навіть стати причиною інфаркту. Кофеїн додатково вимиває такий потрібний нашим кісткам кальцій.
Розчинна кава сильно б’є по стінках шлунку та слизовій оболонці. Саме тому розвиваються виразка, підвищена кислотність, гастрит.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я