Dry January у Німеччині

Новини компаній 12.01.2025 122
Dry January у Німеччині

"Сухий січень" міцно увійшов у життя Німеччини

Якщо в січні 2022 року продажі алкогольних напоїв у німецьких супермаркетах впали порівняно з попереднім груднем на 44,8 відсотка, то роком пізніше падіння становило вже 46,9 відсотка, а в січні 2024 року продажі скоротилися порівняно з попереднім місяцем уже фактично наполовину: на 49,7 відсотка. Якщо ж порівнювати із середнім показником за весь 2023 рік, то в минулому січні попит на алкоголь впав майже на третину: на 32 відсотки.

Ці дані представило Федеральне статистичне відомство ФРН (Destatis), яке присвятило 7 січня 2025 року окрему публікацію громадській кампанії, що отримала назву Dry January ("Сухий січень"). Про це пише DW українською.

Ідея після грудневих корпоративних вечірок, святкування з сім'єю Різдва і зустрічі з друзями Нового року протягом місяця цілеспрямовано не вживати алкогольні напої народилася на початку минулого десятиліття у Великобританії, але потім її підхопили у Франції, Швейцарії та низці інших європейських країн.

Відмовитися від алкоголю на місяць - такий план на початку року у багатьох німцівФото: Silas Stein/dpa/picture alliance

 

При цьому в Німеччині справа не обмежується одним лише алкоголем, свідчить повідомлення Destatis. Якщо грудень традиційно забезпечує німецькій роздрібній торгівлі найвищу в році виручку від продажу як спиртних напоїв, так і солодощів та м'яса, то в січні виторг від цих товарних груп ось уже цілу низку років найнижчий за дванадцять місяців.

 

При цьому купівлю солодощів жителі ФРН скорочують ще радикальніше, ніж придбання алкоголю. До солодощів німецькі статистики зараховують широкий спектр кондитерської продукції: від шоколаду в найрізноманітніших видах, цукерок і морозива до всіляких борошняних виробів.

 

Аналогічна картина спостерігається і щодо м'яса, сосисок, ковбас та інших м'ясних виробів. Щоправда, попит на цю групу продуктів харчування падає після різдвяних свят усе ж не настільки сильно, як на солодощі та алкоголь, хоча і тут спостерігається очевидний тренд.

 

 

Однак Destatis вказує і на таку порівняно нову громадську кампанію, як Veganuary ("Веганський січень"). Вона теж зародилася у Великобританії, а в Німеччині вперше активно заговорили про неї 2019 року. Її ініціатори, спираючись на досвід Dry January, закликають у січні стати веганом або хоча б вегетаріанцем, інакше кажучи, на місяць відмовитися від м'яса і риби, надмірне споживання яких теж вважається шкідливим для здоров'я.

 

На цьому грилі - лише овочі та рослинні замінники м'яса

На цьому грилі - лише овочі та рослинні замінники м'ясаФото: Christin Klose/picture alliance/dpa-tmn

Стійкий тренд до здорового способу життя

Звісно, на отримані дані можуть впливати і календарні ефекти, включно, звісно, і з відсутністю великих свят, і з сезонними факторами, і з коливанням роздрібних цін, визнають експерти Destatis, тож річ тут, за їхніми словами, не лише в "новорічних благих намірах". Проте очевидна статистика про зростаючу в Німеччині популярність утримання від деяких товарів у січні повністю вписується в багаторічний тренд до дедалі здоровішого харчування і загалом до здорового способу життя.

Так, у Німеччині, країні пивоварів і виноробів, уже багато років стабільно знижується споживання алкогольних напоїв. Наприклад, збут пива у Німеччині у літрах був 2023 року на 11,5 відсотка нижчим, ніж 2013-го, і на 25,3 відсотка нижчим, ніж 1993-го, свідчать дані Destatis. Водночас зростав попит на безалкогольне пиво. Статистичне відомство також підрахувало, що за десять років, з 2013 до 2023 року, збут ігристих вин, включно шампанським і просекко, скоротився в Німеччині в літрах на 17 відсотків.  

Схожа ситуація з м'ясом і м'ясними виробами, включно з сосисками і свинячими рульками, які багато іноземців сприймають як символи Німеччини або, щонайменше, зразками традиційної німецької кухні. Причому їхнє споживання, як і у випадку з пивом, плавно, але неухильно скорочується ось як уже три десятиліття.

 

Теги: ОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ