ДВІ ВИСТАВКИ ХУДОЖНІХ ТВОРІВ ЯК ДВА КРИЛА ПІД ЧАС ВІЙНИ

Микола Ясень 12.09.2023 331

 

У Будинку мистецтв міста Дніпра відбулася неординарна й зворушлива  подія, котра, як на нас, незаслужено залишилася малопоміченою. А тут відкрилося відразу дві художні виставки, між якими ніби немає нічого спільного. Одначе це зовсім не так. Це хоч і несподівано, та навпаки вражаюче. Одна виставка - "Побратими" - знайомить відвідувачів з портретами воїнів-учасників бойових дій на фронтах війни з рашистськими окупантами, а інша - "Урбаністичні обриси Дніпра", отож замальовки, зроблені на вулицях, проспектах імайданах, у парках та скверах Дніпра, у його центрі і на його околицях. Такий симбіоз - концепція цьогорічного втілення щорічного проекту Будинку мистецтв «Поєднані Дніпром». Зараз, під час війни, пояснила багатолітня директорка Будинку митецтв Валентина слобода, "ми хочемо підкреслити любов до рідного міста, ми відчуваємо головну мету мистецтва у важкий час – воно має втішати поранені війною душі, укріплювати дух людей і відчуття єдності". При цій нагоді "Фермер Придніпров'я" й надає їй слово, аби привернути увагу до обох як порізно, так і разом художніх виставок і читачів-відвідуваів електронної версії газети "Фермер Придніпров'я". Отже коментар Валентини СЛОБОДИ:

Важливо, що Дніпро, побачене очима молодих художників та відображене на полотні перемежовуються із проникливими портретами побратимів відомого художника Олександра Костенка - бійців, які захищають Україну і своє рідне місто, які щодня дивляться в обличчя смерті. Олександр за своїм характером людина дуже скромна, хоча має потужний творчий потенціал. Як щирий патріот, він глибоко переживає усі події, що відбуваються в державі, тому вже в перші дні війни пішов захищати рідний край. І відомий як каритурист, графік-ілюстратор книг створив тепер портрети своїх однополчан.

Під час відкриття у залі панувала хвилююча щемна атмосфера, сповнена жаги до щасливого майбутнього та перемоги. Привітати авторів завітали багато дніпрян, серед яких і наші воїни-захисники. Щиру подяку висловили начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР Євген Хорошилов, офіційний представник 128 окремої бригади ТрО Олександр Курбатов, в.о. директора Будинку мистецтв Володимир Груздєв.

Не можна було без хвилювання слухати виступ актора Якова Ткаченка, що взяв до рук зброю і воював в одному батальйоні з Олександром Костенком, пісню відомої волонтерки, співачки Тетяни Далецької, власні поетичні рядки переселенки з Маріуполя, дружини військовополоненного Аліни Дубрової. Впевненість у нашій перемозі, дяка нашим воїнам звучали у словах і емоціях молодих: автора пісень Ольги Журавель («Ми вистоїмо!»), подружжя поетів-переселенців з Харкова Анни Щербак та Олексія Гордєєва, дніпрянина Антона Жданкіна, який подарував Олександрові свою поетичну збірку. Розділили з автором виставки радість і хвилювання під час відкриття «афганці», численні друзі-журналісти, художники. Щиру подяку висловили представники управлінь культури Вугледару та Волновахи, на землі яких довелось воювати Олександрові зі своїми побратимами.

На відкритті було багато молодих людей, серед яких – майбутні дизайнери. Символічно і те, що молоді автори , які пропонують на нашій виставці поглянути на урбаністичні пейзажі Дніпра крізь призму яскравих кольорів і контрастних силуетів, саме у вересні мають своє свято - День дизайнера-графіка. З гордістю про їхні роботи говорили наставники- методисти, викладачі вищої категорії художнього відділення нашого коледжу Лана Королєвська і Олена Капустяк, а подяку їм за набуті знання висловили колишні випускники, роботи яких є в експозиції.

Дякую за зафіксовані фотомиттєвості свята Володимиру Ожугу, Миколі Мякшикову, Ірині Колядіній, Олександрові Курбатову, Уляні Єлфімовій.

 

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ