Фермери США йдуть на рекорд із врожайності кукурудзи - понад 12 тонн з гектара
За матеріалами інтернет-видань
29.11.2024
36
Цього року в США очікують рекордну врожайність зерна кукурудзи – понад 12 тонн з гектара. На цьому наголосив Ендрю Свонсон, економіст із сільського господарства Каліфорнійського університету в Дейвісі (UC Davis). Експерт проаналізував вирощування кукурудзи в країні та оцінив перспективи розвитку світового ринку експорту культури.
Він підкреслив, що в 1940-х врожайність кукурудзи була в шість разів нижчою. Відтоді вдалося значно збільшити обсяги виробництва. Сьогодні понад 90% посівних площ кукурудзи в США засіяні генетично модифікованим насінням, стійким до шкідників і гербіцидів.
«Кукурудза – найпоширеніша сільськогосподарська культура США, як за площею посівів, так і за обсягом виробництва. Американські виробники збирають близько 200 мільйонів тонн зерна з площі понад 36 мільйонів гектарів, що робить Сполучені Штати провідним світовим виробником кукурудзи та приносить економіці близько 60 мільярдів доларів на рік. Коливання цін на кукурудзу можуть збільшити цю цифру, за високого попиту ринкова вартість урожаю наближається до 75 мільярдів доларів. Хоча сільське господарство становить лише близько 5% економіки США, у таких штатах, як Айова, Небраска та Іллінойс, кукурудза є наріжним каменем, який підтримує місцеві сільські громади», – зазначив фахівець.
Домінування кукурудзи в сільськогосподарському секторі США є відносно новим явищем.
«Кукурудза почала витісняти пшеницю у 1980-х та 1990-х роках. Збільшення посівних площ під культурою змінило сільськогосподарський ландшафт, особливо за останні 20 років», – сказав Свонсон.Сьогодні понад 40% вирощеної в США кукурудзи використовується в якості корму для великої рогатої худоби, свиней та свійської птиці.
Основним фактором, який вплинув на попит на кукурудзу за останні два десятиліття, стало зростання виробництва етанолу.
При цьому американські виробники кукурудзи стикаються зі зростаючою конкуренцією на світових ринках збуту. Раніше Китай був головним покупцем американської кукурудзи, щорічно імпортуючи мільярди бушелів, щоб прогодувати населення, яке зараз становить 1,41 мільярда людей, привели до зростання цін та збоям у торгівлі. Це відкрило двері для Бразилії.
США підтримують міцні торговельні відносини і з іншими країнами, зокрема, з Японією та Мексикою, на частку якої припадає 25% американського експорту кукурудзи.
Найперспективнішими ринками для збуту кукурудзи, на думку Свонсона, є Філіппіни, Індонезія та Індія, де очікується зростання попиту на продукцію з кукурудзи. Ці молоді економіки, що ростуть, відкривають великі можливості для експорту.
Що стосується майбутнього, то експерт прогнозує зниження цін на кукурудзу через рекордний врожай у США. Але серйозні наслідки для світового ринку може нести скорочення виробництва кукурудзи в Китаї. Виробництво може скоротитися на 5 – 20 мільйонів тонн, що створить дефіцит, який може заповнити кукурудза із США та інших країн.
“У довгостроковій перспективі адаптація до змін у світовій економіці матиме ключове значення, а виявлення областей для розширення та зростання на нових ринках відкриває перед виробниками кукурудзи захоплюючий потенціал для процвітання найближчими роками”, – пише аналітик.
Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ