Фермерське господарство «ЕЛІТ МІЛК» на Львівщині робить ставку на благополуччя тварин

За матеріалами інтернет-видань 03.07.2025 63
Фермерське господарство «ЕЛІТ МІЛК» на Львівщині робить ставку на благополуччя тварин
Понад 300 голів великої рогатої худоби, з яких 250 молочного напряму продуктивності (голштини та джерсеї), молоко екстра-ґатунку, реконструкція наявних і будівництво нових приміщень - так сьогодні виглядає фермерське господарство «ЕЛІТ МІЛК», що працює на території Новояричівської громади Львівської області.
 
Виробництво розпочали у 2014 році з 43 корів локальних порід, які в середньому давали 9,5 л молока на день. Уже тоді засновники господарства Юрій і Гліб Ложкіни прагнули не стільки до кількісного зростання ферми, скільки до якісного розвитку, зокрема у питанні створення здорового стада, згадує Руслан Панас, завідуючий господарством і за сумісництвом ветеринарний лікар.
Сьогодні - це високопродуктивна молочна ферма з добовим надоєм 24-25 кг молока та продуктивністю корів в середньому 8 т молока за лактацію з вмістом білку 3,5% та 4,4% жиру.
Земельний банк господарства складає 110 га землі, на яких вирощують тільки фуражні культури: силосну кукурудзу, злакові та бобові трави на сінаж і сіно.
Незважаючи на виклики воєнного часу в Україні, не зупиняються і вкладають інвестиції у будівництво і реконструкцію об’єктів, орієнтуючись на євростандарти: завершили реконструкцію приміщень для корів і вирощування телиць, а також складу, де планують пропрощувати зерно на гідропоніці для годівлі; на завершенні будівництво окремого приміщення для безприв’язного утримання корів та доїльний зал на 16 корів, які планують запустити в дію вже через місяць. Балансова вартість будівництва об’єктів складає понад 12 млн. гривень. В перспективі облаштування закритої лагуни для гною.

Окрім того планують відкрити фермерський магазин на своїй території, де продаватимуть сире молоко та м’ясо. Наразі вироблену продукцію реалізовують на переробні підприємства, але якщо переробники не даватимуть справедливої ціни, то розглядатимуть розвиток власної переробки.

 

Департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА

 

 

 
 
 
Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ