Французи хочуть обмежити доступ українського насіння до ринку ЄС
За матеріалами інтернет-видань
10.11.2024
188
Україна за останні два роки швидко збільшила експорт насіння кукурудзи до Європейського Союзу, однак це обурює європейських фермерів.
За даними Насіннєвої асоціації України, загальний експорт українського насіння, в основному кукурудзи, сягнув минулого року $121 млн проти лише $22 млн у 2021 році.
За оцінками французької групи виробників кукурудзи AGPM, з 2021 року частка України на ринку насіння кукурудзи в ЄС зросла з нуля до приблизно 10%.
Як зазначила голова асоціації Сюзана Григоренко, саме експорт до ЄС дозволив протриматися виробникам насіння у 2022-23 роках.
Згідно з підрахунками Міністерства сільського господарства України, вирощування насіння є більш вимогливим, ніж стандартні культури, але більш прибутковим. Так, тонну насіння кукурудзи можна продати за $3900 порівняно з $200 за одну тонну кукурудзи, що з лишком компенсує вищі витрати на виробництво, які оцінюються у $1800 за гектар насіння проти $900 за зерно.
Європейська асоціація виробників кукурудзи CEPM прагне домогтися обмеження імпорту насіння кукурудзи, що, як заявив радник з економічних питань Артур Бой, надзвичайно дестабілізує ринок ЄС.
У Франції, найбільшому експортері насіння до ЄС, відбулися різкі зміни в торгівлі. Позитивне сальдо торгівлі насінням з Україною скоротилося з рекордних €100 млн ($108 млн) у 2020/21 році до €41 млн в 2022/23 році, підрахувала насіннєва організація Semae.
Українська влада та представники насіннєвої галузі заявляють, що прагнуть задовольнити більшу частину внутрішнього попиту, а не експортувати продукцію.
Також зазначається, що Україна, як і раніше, здебільшого залежить від імпорту для вирощування олійних культур, імпорт у січні – вересні склав $346,5 млн, свідчать дані митниці.
Як відомо, великі насіннєві компанії задовго до російського вторгнення створили в Україні потужності для виробництва і доробки насіння, однак війна скоротила внутрішній попит на насіння. Площі посівів кукурудзи в Україні скоротилися на чверть, водночас відрізавши російський ринок, на який деякі фірми постачали продукцію з України.
Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ