Громади переймаються питаннями дотримання трудового законодавства

За матеріалами інтернет-видань 11.03.2023 670
Громади переймаються питаннями  дотримання трудового законодавства

Команда регіонального офісу «U-LEAD з Європою» за участі партнерів представників Південно-східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці у ході зустрічі акцентувала увагу на належному оформленні та працевлаштуванні працівників і недопущенні виникнення заборгованості із виплати заробітної плати.
За словами заступниці начальника управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області Південно-східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці Ірини Біланинець, є виявлені факти, коли окремі суб’єкти господарювання мають ознаки незадекларованої праці: неоформлених працівників, неправомірні цивільно-правові договори на виконання робіт, які мають підвищений ризик. Інспектори склали перелік типових порушень, які можуть мати місце в діяльності суб’єктів господарювання. Несвоєчасне виправлення таких порушень є підставою для перевірки та притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.
Таким моніторингом Держпраці охоплені підприємства та роботодавці з понад 90 громад областей, які входять у підпорядкування Південно-східного міжрегіонального управління (Дніпропетровська, Запорізька та Кіровоградська). І, на превеликий жаль, майже відсутні такі, діяльність яких повністю відповідає трудовому законодавству. Серед найбільш поширених порушень: не донараховують ЄСВ, людина працює непропорційно (по документах працює на півставки, по факту - повний робочий день), не виплачують компенсацію за відпустку, не правильно проводять індексацію тощо.

"Березень – це той період, коли складаються реєстри суб’єктів господарювання, до яких будемо йти з перевірками. І роботодавці ще можуть виправити свої помилки самостійно або з допомогою інспекторів нашої установи. Ми готові допомогти громадам віднайти важелі впливу на місцевий бізнес, щоб останні не порушували законодавство про працю", - попередила  Ірина Біланинець.

 

За словами Андрія Мужевського, радника з питань муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області, органи місцевого самоврядування можуть володіти інформацією щодо випадків недотримання законодавства у частині оформлення відповідних працівників.

"Органи соцзахисту і фінансові відділи ОМС можуть відслідковувати поточну ситуацію, аналізуючи  надходження податку на доходи фізичних осіб. Таким чином, ця аналітична робота дає можливість сформувати перелік суб’єктів господарювання, які потребують посиленої уваги. Є приклади, коли агропідприємства маючи декілька тисяч гектарів орної землі мають кількість працівників, яка не дозволяє обробляти таку площу. Тому питання легалізації трудових відносин було і залишається пріоритетним в діяльності як органів місцевого самоврядування, так і інших суб’єктів владних повноважень, які наділені вживати до порушників відповідні заходи", - зауважив Андрій Мужевський.

У свою чергу, органи місцевого самоврядування можуть спрацювати на випередження, посиливши увагу місцевого бізнесу до цієї проблеми. Адже оформлення трудових відносин сприяє не лише поповненню місцевого бюджету, але й Пенсійного фонду, що дає можливість своєчасно виплачувати пенсії, забезпечувати підвищення розміру виплат.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ