Гучні журналістські розслідування від «Української правди»

За матеріалами інтернет-видань 11.04.2025 355

Рай для Януковича, вугілля з окупації та нічне життя в комендантську годину

РУСТЕМ ХАЛІЛОВ — П'ЯТНИЦЯ, 11 КВІТНЯ 2025 РОКУ

Рай для Януковича, вугілля з окупації та нічне життя в комендантську годину. Гучні розслідування УП

Журналістські розслідування завжди були важливою складовою роботи Української правди й міцно вплетені в ДНК видання. Ми оприлюднюємо інформацію, яку намагаються приховати, і іноді вона стає тим тараном, що розносить у друзки браму корупційної фортеці.

З нагоди 25-річного ювілею УП продовжує цикл матеріалів, у яких ми згадуємо наші найцікавіші та найрезонансніші журналістські розслідування. Вони відбувалися за різних президентів та складів парламенту, за різних економічних та безпекових умов, але всі були важливі для суспільства.

Правда має значення!

"Межигір'я": рай для Януковича

Сергій Лещенко, 2010 рік.

"На місці колишньої державної резиденції буде зведено персональний земний рай для чинного президента України", – писала УП у квітні 2010 року. 

Тоді на широкий загал вперше пролунала ця назва – Межигірʼя, яка згодом стане найяскравішим символом корупції часів Віктора Януковича. А слова про рай виявляться пророчими.

Офіційно, у резиденції "Межигір'я" Янукович володіє лише житловим будинком, а решта об'єктів належить іншим "господарям" – і начебто він не має до них жодного стосунку. Проте в руки журналіста УП потрапляють схеми того, що планують збудувати на 129 гектарах землі, яка за допомогою корупційних оборудок була вилучена з державної власності. Там – і клубний будинок, і елінг, і вольєри для птахів, і поле для гольфу, і кінний клуб…

За рік журналісти покажуть резиденцію з висоти пташиного польоту, у тому числі й клубний будинок. А згодом навіть отримають фотографії нечуваної розкоші зсередини будівлі.

Операція "Легалізація". Як Медведчук і Ко "вПАРюють" вугілля Україні

Матвій Нікітін, Роман Кириченко, 2016 рік.

Початок війни з Росією й окупація частини Донбасу спричинили дефіцит вугілля, на якому працюють українські ТЕС. У липні 2015 року тодішній міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин анонсував, що Україна імпортуватиме вугілля з Південно-Африканської Республіки за $80 за тонну.

Втім, зʼясувалося, що замість африканського вугілля українські енергетичні держпідприємства отримують українське – з шахт, розташованих на окупованих територіях. Маскується це контрактами на поставку антрациту з ПАР. 

А за поставками стоять люди, наближені до Віктора Медведчука, який на той час був спецпредставником України з гуманітарних питань у трьохсторонній контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі. Зокрема, згадувалося імʼя його найближчого соратника Тараса Козака.

У лютому 2021-го року президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій проти нардепа Козака та телеканалів Медведчука.

Втомлені війною. Як столичні правоохоронці місяцями не помічають ресторан у комендантську годину

Михайло Ткач, 2023 рік.

Комендантська година, яка з повномасштабною війною була запроваджена майже по всій країні, й зокрема у Києві, сприймається суспільством не лише як обмеження, що діє в інтересах самого суспільства. Але й як один з прикладів справедливого рішення: відмова в тилу від нічного життя, поки сини та доньки України перебувають в окопах.

Та зʼясувалося, що місяцями у центрі Києва працює непримітний ресторан паназійської кухні "Boho", що не зачиняється під час комендантської години. Непримітний у тому числі через те, що його роботу не хочуть помічати правоохоронці.

Можливо, тому цей матеріал Михайла Ткача став одним з найбільш резонансних за рік – він показав кричущу несправедливість та спробу обійти правила, спільні для всіх. :

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ