ІНФОРМАЦІЙНА ПАНОРАМА ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Микола ЯСЕНЬ ("Сльські вісті")
Із думами про майбутнє
У МЕЖІВСЬКІЙ ОТГ приймають заяви від бажаючих долучитися до реалізації селищної програми з розвитку приватного аграрного виробництва. Йдеться насамперед про заохочення власників особистих селянських господарств і сімейних мініферм утримувати дійних корів. Починаючи з цьогорічного жовтня за кожну новопридбану корову мешканці ОТГ безоплатно одержуватимуть із бюджету громади по 5 тисяч гривень. Для господарів, що доглядатимуть від трьох до 10 корів чи від 10 і більше кіз або овець, із громадської скарбниці відшкодовуватимуть 50 відсотків вартості доїльного обладнання, пристроїв для переробки продукції, а також заготівлі кормів.
До відбору в конкурсній програмі запросили і власників садибних земельних ділянок. Аби заохотити городників вирощувати плодоовочеву продукцію, їм обіцяно збудувати зрошувальні системи. А також у розрахунку на один гектар запропоновано від 20 тисяч до 40 тисяч гривень безповоротної підтримки. Таким чином, відшкодування витрат для селян становитиме не менше 30 відсотків.
Побачив на власні очі
У ЦІ ДНІ, коли російські загарбники намагаються прорватися на Дніпропетровщину, до її очільників звернувся офіцер ЗСУ із позивним «Алекс». Він заявив, що влада області дуже безвідповідально ставиться до будівництва захисних споруд. Мовляв, на власні очі бачив, що будівельні роботи ведуться тільки подекуди, а на багатьох ділянках влада лише робить вигляд, що зводить укріплення. Офіцер ЗСУ закликає посадовців області будувати фортифікації значно ретельніше. Інакше, борони Боже, виникне дуже небезпечне становище, коли навіть надійні укріплення можна буде обійти, оскільки існуватимуть ділянки геть без них.
Особлива турбота
У ПАВЛОГРАДСЬКОМУ районі втілюють у життя власну програму підтримки здоров’я та матеріального благополуччя жінок, чиї сини, чоловіки, брати, інша рідня загинули на війні, зникли безвісти або потрапили у полон. Як повідомив заступник голови Павлоградської РДА Сергій Варяниця, в районі й раніше діяла програма із психологічної допомоги, реабілітації і адаптації військових до мирного життя та підтримки їхніх родин. Але, звичайно, матері, дружини, сестри та доньки тих, хто не повертається з фронтів, потребують особливої турботи.
На честь сина
У ЗНАМЕНИТІЙ на весь світ художнім розписом Петриківці з’явився перший храм Православної церкви України. Певна річ, він розмальований дивовижними петриківськими квітами. А зведена церква за власні заощадження місцевої жительки Ірини Тезик, виплату їй за загиблого сина Костянтина, а також коштом її рідних і близьких. На честь сина і у пам’ять про інших земляків, які не повернулися з війни, мати і спорудила неповторний храм. Її Костя, спеціаліст з ІТ-технологій, займався єдиноборствами, захоплювався велоспортом, а з початком повномасштабного вторгнення русні пішов боронити Вітчизну добровольцем. Спершу потрапив у тероборону, згодом опинився на сході. Під позивним «Кастет» служив гранатометником у 92-й окремій штурмовій бригаді. Загинув 2023-го коло Бахмута. Був єдиним сином у матері…
Дніпро ділиться досвідом
ДОБРОСУСІДСЬКІ змагальні відносини давно стали гордістю та спільним надбанням Дніпропетровської і Запорізької областей. Ця традиція продовжується: із дводенним візитом у Дніпрі побувала делегація Запорізької міськради. Мета — вивчити нову практику дніпрян із надання населенню соціальних і адміністративних послуг. У місті запрацював не просто загальноміський супер-ЦНАП, а і Прозорий офіс. Справді, тут усе на виду: попередньо узгоджена черга, зручні зали очікування, зони обслуговування і видачі замовлених документів. Ще й з аналітичною службою, яка, за словами начальниці Лівобережного у Дніпрі управління соціального захисту Світлани Котищук, щодня аналізує потреби містян і готує рекомендації міськраді та її депутатам для ухвалення необхідних рішень. Практика Прозорого офісу зацікавила не тільки сусідів-запоріжців, а й інші регіони України.
Пароль нових успіхів — ДП-9
НА ЗАВОДІ ПРАТ «Камет-сталь» гірничо-металургійної групи «Метінвест» відбулась неординарна подія — завершився капремонт доменної печі №9. Замінено вогнетривку футерівку горна і верху печі, всі вентилятори повітронагрівачів, оновлено технологічне устаткування завантажувальних потужностей і на решті ключових дільниць домни. Іншими словами — агрегату, котрий вірою і правдою служив ще з радянських часів, подарували другу «молодість». Як запевнив начальник доменного цеху Євген Підгорний, тепер ДП-9 як нова, надійно прослужить увесь наступний відведений їй технологічний термін експлуатації. Завод не здає своїх позицій, здавна відомих в Україні. Певності в цьому додає і те, що тут капітально модернізували і ДП-1.
(Газета "СІЛЬСЬКІ ВІСТІ")
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я