Херсонщину атакує сарана. УВАГА: при цій ситуації поради та рекомендації аграрникам Запорізької і Дніпропетровської областей
Херсонщина стикається з серйозною загрозою для врожаю. Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області повідомляє про масове розмноження небезпечного шкідника — сарани, італійського пруса (Calliptamus italicus) — у Борозенській сільській територіальній громаді Бериславського району. Цей багатоїдний шкідник вже завдає шкоди посівам соняшнику, пише agronews.ua
Причиною поширення фітофагу стали сприятливі погодні умови – висока температура повітря та тривала посуха.
Наразі на території Борозенської сільської територіальної громади Бериславського району Херсонської області введено особливий режим захисту рослин. Здійснюються всі необхідні заходи щодо локалізації та ліквідації вогнищ надпорогової чисельності саранових.
Рекомендації фахівцям агропідприємств Херсонщини, Миколаївщини, Запоріжжя та Дніпропетровщини:
- термінові обстеження необхідно проводити в першу чергу на занедбаних сільськогосподарськихугіддях, пасовищах, неугіддях, луках, узбіччях доріг особливо в ранкові або вечірні години, коли саранові перебувають на рослинах у стані відносного спокою.
- За перевищення порогу шкідливості (2–5 екз./м² для італійського пруса; 10–15 екз./м² для нестадних саранових) застосовувати дозволені інсектициди відповідно до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів.
- За необхідності застосування хімічного обробітку при цьому попередивши органи місцевого самоврядування, власників пасік про час та місце проведення обприскування (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату). Обробки необхідно проводити в тиху, безвітряну погоду в ранішні та вечірні години, завчасно попереджаючи власників пасік.
До роботи з пестицидами допускаються лише ті особи, які пройшли навчання з питань безпечного поводження з пестицидами та мають посвідчення про право роботи з пестицидами.
«У разі виявлення осередків саранових (італійської, марокканської, перелітної чи азійськоїХерсонщину атакує сарана. УВАГА: при цій ситуації поради та рекомендації аграрникам сарани), негайно повідомте територіальний орган Держпродспоживслужби у вашому регіоні для оперативного реагування та запобігання поширенню шкідника», – йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я