Хто і як визначає шкоду, завдану агресором українській землі?
За матеріалами інтернет-видань
11.06.2022
470
Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 295 затверджено Методику визначення шкоди та збитків, завданих земельному фонду України внаслідок збройної агресії російської федерації.
Повідомив Криворізький місцевий центр з надання БВПД.
Хто є відповідальним за визначення шкоди та збитків, завданих земельному фонду? Кого інформувати про завдану шкоду?
Хто є відповідальним за визначення шкоди та збитків, завданих земельному фонду? Кого інформувати про завдану шкоду?
Обласні, Київська міська державні адміністрації (на період воєнного стану – військові адміністрації).
Що має братись до уваги для визначення шкоди, завданої землі?
Інформаційною базою для визначення шкоди та збитків завданих земельному фонду України внаслідок збройної агресії Російської Федерації є:
акти обстеження земельних ділянок,
акти комісій із визначення збитків власників землі та землекористувачів,
звіти про експертну грошову оцінку земельних ділянок,
первинні документи,
облікові регістри,
бухгалтерська та інша звітність, що ґрунтується на даних бухгалтерського обліку підприємств, установ та організацій,
проектно-кошторисна документація,
відомості Державного земельного кадастру,
документація із землеустрою,
дані дистанційного зондування Землі та інші документально підтверджені відомості.
Як визначаються витрати власників землі та землекористувачів на рекультивацію земель, які були порушені внаслідок бойових дій, будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій для облаштування державного кордону?
Ці витрати визначаються на підставі кошторисної вартості запроектованих робіт відповідних реалізованих робочих проектів землеустрою щодо рекультивації порушених земель, які розроблені у відповідності до Правил розроблення робочих проектів землеустрою, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2022 р. № 86.
Як визначається розмір завданих збитків власникам (землекористувачам) земельних ділянок сільськогосподарського призначення?
Розмір збитків, в тому числі із урахуванням фактично понесених витрат на приведення земельних ділянок у придатний для використання стан, визначається відповідно до Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 р. № 284.
Що включають витрати на відновлення меліоративних площ?
Ці витрати включають втрати на відновлення:
✓ меліорованих земель, водогосподарсько-меліоративних систем,
✓об’єктів інженерної інфраструктури зрошувальних і осушувальних систем, ✓дренажної інфраструктури, ✓об’єктів сільськогосподарського водопостачання та водовідведення, які були порушені та зруйновані внаслідок бойових дій, та визначаються на підставі кошторисної вартості робіт у відповідних проектах реконструкції та капітального ремонту меліоративних систем та/або окремих об’єктів інженерної інфраструктури, що розроблені у відповідності до ДБН В.2.4-1-99 «Меліоративні системи та споруди», щозатверджений наказом ДержбудуУкраїнивід 25 червня 1999 р. № 153.
Куди мають передати інформацію про завдану шкоду власники землі?
Власники землі та землекористувачі, підприємства, установи та організації, земельним ділянкам яких були завдані шкода та збитки внаслідок збройної агресії Російської Федерації, мають інформувати обласну державну адміністрацію (на період воєнного стану – військову адміністрацію) про розмір завданої шкоди та збитків після їх визначення згідно з Методикою.
Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги
0-800-213-103
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ