Корупція в Україні в дзеркалі соціологічного опитування. Дзеркало, яке загрожує Україні небезпечною кривизною

За матеріалами інтернет-видань 24.01.2025 228

 

Корупція в Україні: результати опитування показали тривожні тенденціїІлюстративне фото / Джерело: Офіс генпрокурора

79,4% громадян і 76% представників бізнесу називають корупцію другою за значущістю проблемою в Україні. Тоді як на перше місці вони віднесли збройну агресію РФ. Про це свідчать результати дослідження “Корупція в Україні 2024: розуміння, сприйняття, поширеність”, яке оприлюднило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). Про це пише forex.ua з посиланням на liga.net.

 

Опитані відзначають значне підвищення рівня корупції у 2024 році. При цьому представники бізнесу демонструють менш песимістичний погляд порівняно з громадянами.

Підвищення рівня корупції за минулий рік відзначили 69,1% громадян (на 7,9 відсоткового пункта більше, ніж у 2023 році, коли цей показник становив 61,2%) та 57% бізнесу (зростання на 10,7 відсоткового пункта порівняно з 2023 роком, коли було зафіксовано 46,3%).

69,1% громадян відзначили зростання рівня корупції за минулий рік, що на 7,9 відсоткового пункта більше, ніж у 2023 році (тоді цей показник складав 61,2%). Серед представників бізнесу аналогічну тенденцію помітили 57%, що на 10,7 відсоткового пункта більше порівняно з 2023 роком, коли рівень корупції оцінювали на рівні 46,3%.

За останній рік 91,4% громадян і 83,1% підприємців вважають, що рівень корупції суттєво зріс. Порівняно з 2023 роком ці показники зросли на 3,5 та 1,8 відсоткового пункта відповідно. Дослідники наголошують, що така тенденція спостерігається ще з 2022 року.

Українці другий рік поспіль дають нижчу оцінку ефективності роботи державних органів у боротьбі з корупцією, що спостерігається після покращення показників у 2022 році. Водночас результати опитування свідчать, що оцінки у 2024 році залишаються вищими, ніж у 2021 році.

На думку опитаних громадян, найвищий ризик зіткнутися з корупцією мають люди, які звертаються за послугами у сфері будівництва та земельних відносин.

Значний рівень корупції спостерігається також у медичній галузі, роботі правоохоронних структур та сервісних центрів МВС, у вищих навчальних закладах, а також при отриманні послуг, пов’язаних із підключенням і обслуговуванням електро-, газо-, водопостачання та водовідведення.

На думку представників бізнесу, митниця вже четвертий рік поспіль очолює список найбільш корумпованих сфер. До числа основних проблемних галузей, як і за оцінками населення, належать також постачання електроенергії, газу та води, правоохоронні органи, а також сфера будівництва та земельних відносин.

За результатами опитування, 9,2% громадян України та 4% підприємців виступали ініціаторами корупційних взаємин.

При цьому 18,3% громадян та 11,6% підприємців зіштовхнулися з корупцією через вимоги посадовців або представників організацій та установ щодо сплати неофіційних внесків або надання певних послуг у відповідних сферах.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ