Корупцію можна викорінити, Сінгапуру ж вдалося, - Марія Барабаш
У ФБ громадська діячка і волонтерка Марія Барабаш повідомила, що останні дослідження соціологів доводять: українці бачать найбільшу загрозу в корупції. Війна відійшла на друге місце.
Вона, зокрема, грунтовно дослідила досвід інших країн у боротьбі з корупцією і зробила ряд висновків.
Пані Марія зазначила, що наразі Сінгапур займає одне із найнижчих місць за рівнем корупції в світі. Втім, на момент здобуття незалежності в 1965 році в Сінгапурі процвітала політична корупція: купівля голосів, незаконні надходження до виборчих фондів, лобіювання інтересів у парламенті шляхом пожертвування фракціям певних сум. Правоохоронні органи були корумповані та неефективні, а антикорупційне законодавство залишало багато шпаринок для корупціонерів, як пояснити наявність своїх статків. Подарунки стали головним виправданням наявності того чи іншого майна.
Коли до влади прийшов Лі Куан Ю, він кардинально змінив Сінгапур і зробив його однією з найзаможніших країн світу.
"Що зробив Лі Куан Ю:
1. Впровадив у державі принцип верховенства права й рівності всіх перед законом. Недоторканих немає. За корупцію відправлялись до в’язниці і високопосадовці.
2. Прив’язка рівня оплати чиновників до середньозваженої заробітної плати у бізнесі. Це зменшило вплив корупції на рядових чиновників, замотивувало останніх працювати на благо країни і розвивати її, тим самим збільшуючи собі заробітну плату.
3. Презумпція винності. Будь-який чиновник, який живе не за доходами, автоматично вважався корупціонером. У разі, якщо провину було доведено, його майно підлягало конфіскації.
4. Ліквідація законодавчих колізій та фіксація чітких визначень що стосуються корупції.
5. Ментальне несприйняття корупції серед громадян держави. Нульова толерантність до найменшого прояву корупції.
6. Мінімізація кількості необхідних для документів підписів, що призвело до зменшення вчинення корупційної діяльності", - зауважила Марія Барабаш.
На думку Лі Куан Ю, проповідувати високі моральні принципи, наміри викоренити корупцію – легко. А от жити згідно із цими добрими намірами – важко. Для цього потрібні сильні лідери й рішучість боротися з усіма порушниками, без усяких виключень.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я