КУДИ ВІДЛІТАЮТЬ НАШІ ГОРОБЦІ?

Микола Ясень 06.11.2024 174

В Україні може різко скоротитись врожайність с/г культур через масове зникнення горобців

В Україні може різко скоротитись врожайність с/г культур через масове зникнення горобців

 

В Україні стали масово зникати горобці. У багатьох населених пунктах, де раніше пурхали галасливі зграї на кожному подвір’ї, та виводились пташенята під кожною стріхою, кажуть, вже давно не чути їхнього цвірінькання. Про це повідомляє Today.ua, пише agronews.ua.

Багато користувачів соцмереж пишуть, що популяція цих птахів суттєво скоротилась. Чому можуть зникати горобці, зазначила у коментарі ВВС Україна член Українського товариства охорони птахів учена-орнітолог Ольга Яремченко.

Вона каже, що до скорочення популяції горобців можуть призвести кілька факторів:

  • Особливості сучасних будівель. У сучасних будинках в основному закриті горища. Через це горобці не мають де гніздитись. А крім того, у містах збирають сміття, у тому числі і харчові відходи, у закриті контейнери. Через це горобці не мають такого доступу до їжі як раніше.
  • Широке застосування засобів хімічної обробки рослин. Через це на полях та в садах агропідприємств залишилося мало шкідників. А це для горобців – основний корм.
  • Військові дії в Україні. З’ясувалось, що птахи, як і наземні істоти, також лякаються вибухів. До речі, як кажуть орнітологи, від сильного переляку у горобця може статися інфаркт, і він помре. Тому ці пташки воліють перебиратись у місця, де немає вибухів, і де спокійно. В Україні зараз, мабуть, таких місць і не залишилось.

Горобці живуть поряд із людьми вже щонайменше 10 тисяч років. Вони харчуються рештками з людського столу, не створюючи людям особливих проблем. А основна їхня їжа, особливо влітку – це шкідники, які знищують сільськогосподарські культури. І хоч хімія робить свою справу, та все ж, без горобців збитки від шкідників були би значно більшими. Отже ці маленькі галасливі пташки приносять неабияку користь.

Люди настільки звикли до їхнього сусідства, що часто-густо їх не помічають. Та якби їх не стало на всій планеті, людство це дуже швидко помітило б і відчуло. Через це орнітологи закликають українців створювати умови для гніздування горобців та підгодовувати їх, особливо взимку, коли кормової бази обмаль.

Втім, учені кажуть, що в Україні не ведеться облік цих пташок. А тому зникнення горобців може бути суб’єктивним відчуттям. Та все ж, проблема очевидно є, бо така інформація надходить із різних куточків України.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ