Люди, котрі взяли зброю до рук і захищають Батьківщину, герої моїх книг, - Артем Чапай

За матеріалами інтернет-видань 30.12.2024 183
Немає опису світлини.
   У листопаді розмовляв з письменником і солдатом Артемом Чапаєм, лівим, анархістом, колись пацифістом Києва. Це була одна з найважливіших зустрічей цього року для мене.
   Михайло Хоревський, блогер, офіційна сторінка ФБ Артема Чапая.
   Думаю, його слова можуть пояснити, чому Україна так героїчно протистоїть російській агресії, а також чому письменність і література відіграють таку важливу роль у наших східних сусідів. Війна перевернула Артема, його світогляд і його життя. Хоча на письменницьку роботу прийшов пізно, та він став першим українським письменником, чию оповідання опублікував The New Yorker. Я дякую йому за приділений час, він провів інтерв'ю прямо зі штабу армії..
    "У своїх книжках я часто зображую простих людей, українців та українок, оскільки пізнав їх у далеких подорожах по країні. Вони взагалі не грають, вони не б'ються один з одним за країну. Але коли почалася війна, вони самі одразу призвалися воювати і захищати свою Батьківщину зі зброєю в руках. Однак багато галасливих гейукраїнців загалом уникають військової служби і прагнуть заявити, що вони більш корисні деінде...
   Я переклав книгу Ноя Хомського "Відповідальність інтелектуала", а також багато його статей і тепер дуже розчарований його заплутаним ставленням до російської війни. Він все життя критикував американський імперіалізм, а ще його зовсім не турбує жорстокий росіянин, що абсурдно і обурливо...
   Я казав собі, що вони можуть вбити мою дружину і дітей в будь-який момент, а ще, що це може бути кінець нашій країні. Йшлося не тільки про територію, а про те, що якщо нами керуватимуть росіяни, вони будуть здійснювати таку ж тиранію, як вдома, а опонентів катують, гвалтують, викрадають, вбивають, саджають лише за те, що вони українці та українки. Це торкнулося особисто мене, я не можу цього допустити. Це було екзистенційне рішення.
   Я багато думав про Сартро в ті години, про його думки про те, як фундаментальний життєвий вибір формує людину. Він прийшов до них у роки нацистської окупації, коли Сартро таємно співпрацював з французьким Опором. Як лівий, я також хотів бути поруч з людьми, які проявляють мужність і допомагають один одному у важкі часи. "
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ