МАФізація славного міста Самар. Або «Шаурма» на найбільш гомінкому тут роздоріжжі

За матеріалами інтернет-видань 11.04.2025 319

МАФізація міста Самар: незаконна шаурма?

      Пояснюємо: МАФ - це мала архітектурна форма у вигляді

                                                                  переважно торгівельної точки.

ІА "Антикорупційна правозахисна Рада"

 Депутат Самарівської (Новомосковської) міської ради Єдаменко В.М. звела нелегальний, за твердженням прокуратури, павільйон для продажу шаурми в середмісті, і їй це дозволяють.  Адреса МАФу в даному випадку  -  біля дому №4 на Великий Ковалівці.

Ми продовжуємо серію публікацій, як в місті Самар (Новомосковськ) відбувається МАФізація. Попри те, що незаконні мафи розміщено в найкращих місцях і навіть майже під вікнами міськради, там помічати їх не хочуть. Але зведені вони з грубими порушеннями державних будівельних норм (ДБМ) та законодавства, як стверджують в Самарівській (Новомосковській) окружній прокуратурі.

Отже про фізичну особу-підприємця Єдаменко Вікторію Миколаївну. Нам стало цікаво дізнатися, що існує також депутат Самарівської міської ради з таким самим ім’ям — Єдаменко Вікторія Миколаївна. Ймовірно, це одна й та сама людина? Що ж, депутати місцевих рад мають право займатися підприємницькою діяльністю, якщо це не суперечить інтересам громади та не створює конфлікту інтересів. Останній регулюється Законом України «Про запобігання корупції», де зазначено, що депутат повинен уникати ситуацій, коли його приватні інтереси (наприклад, як ФОП) можуть впливати на неупереджене виконання депутатських обов’язків. Проте чи справді «благословення» від високопосадовців міськради на розміщення торговельної точки для ФОП і депутата Єдаменко В.М. жодним чином не пов’язані з її депутатським статусом? Тим більше що точка має повний букет порушень!

 Зараз тривають судові розгляди, з яких ми можемо дізнатися подробиці. Але ми сконцентруємо увагу лише на ймовірних порушеннях, які, на думку прокурора та експертів, були виявлені щодо точки Єдаменко В.М. 

Самарівська окружна прокуратура звернулася до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою, яка спрямована проти Комунального підприємства «Новомосковськміськтранс» та фізичної особи-підприємця Вікторії Єдаменко. Мета позову – визнання недійсним договору про надання в тимчасове користування об’єктів благоустрою для потреб споживчого ринку та повернення земельної ділянки шляхом демонтажу тимчасової споруди. Конфлікт виник через розміщення мафу для продажу шаурми на тротуарному покритті в районі вул. В. Ковалівка, 4.

У 2022 році Вікторія Єдаменко звернулася до Новомосковського міського голови із заявою про встановлення тимчасових споруд. Виконавчий комітет Самарівської міської ради погодив місце розташування та видав паспорт прив’язки, хоча, як стверджує прокуратура, це було зроблено з порушенням законодавства. Тут незаконні, на думку прокуратури, мафи, зокрема ФОП Єдаменко

1 січня 2024 року між КП «Новомосковськміськтранс» та ФОП Єдаменко було укладено договір № 37 ТС про надання в тимчасове користування об’єкта благоустрою площею 12 кв. м. Проте експертиза показала, що фактична площа споруди, яку там розмістили, становить 30 кв. м, що більше, ніж вдвічі перевищує заявлену в договорі. Крім того, вона знаходиться в межах «червоних ліній» міста. Управління патрульної поліції неодноразово повідомляло міську раду про порушення, вказуючи на загрозу безпеці дорожнього руху та необхідність демонтажу споруди. Однак Самарівська міська рада та КП «Новомосковськміськтранс» не вжили жодних заходів.

Прокуратура стверджує, що договір укладено з численними порушеннями законодавства: Незаконність паспорта прив’язки. Його видача відбулася без урахування вимог безпеки дорожнього руху, зокрема ДСТУ 3587-97, ДБН В.2.2-23:2009, та Єдиних правил утримання доріг (ПКМУ № 198 від 30.03.1994). Споруда розміщена ближче ніж 10 м до проїзної частини, 50 м до перехрестя та без погодження з поліцією.

Плюс відсутність повноважень у КП «Новомосковськміськтранс». Згідно із Законом України «Про благоустрій населених пунктів», розпоряджатися об’єктами благоустрою може лише міська рада. КП не є балансоутримувачем і не проводило інвентаризацію чи паспортизацію об’єкта, що унеможливлює законність його дій.

Далі: приховування договору оренди землі. Прокуратура вважає, що договір про тимчасове використання благоустрою фактично приховує оренду земельної ділянки, адже земля під спорудою передавалася ФОП в незаконний спосіб (без рішення ради та земельних торгів).

Погіршення благоустрою. Укладений договір суперечить меті благоустрою, адже дозволяє погіршення стану тротуару, що є елементом благоустрою, замість його збереження чи покращення. Розміщення споруди, на думку прокуратури, порушує містобудівні, санітарні та протипожежні норми, створюючи загрозу для громади. Судова будівельно-технічна експертиза, проведена в рамках кримінального провадження, підтвердила ці порушення: відстань до проїзної частини становить лише 0,68 м, до перехрестя – 12,03 м, а до житлового будинку – 5,7 м.

Будемо стежити тепер, чим завершиться це епопея з незаконними мафами. Чекайте на наступну «серію». Нагадуємо, раніше ми писали про те, що в Україні підписано закон, який фактично легалізує захоплення землі та нерухомості.

                               (ІА "Антикорупційна правозахисна Рада)

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ