МАКІВКА ЛІТА, СПЕКА І СПРАГА, А ТАКОЖ МАГНІТНІ БУРІ І ВОЄННИЙ СТАН
Синоптики попереджають, що на цьому тижні до України увірветься мало не африканська спека. І в першу чергу у її південні та центральні області. У Дніпропетровщині, скажімо, ночами очікується не менше 20 градусів тепла, а вдень до 30, а то й до 33-34. Але цього ще й замало матінці-прирорді, виявляється - спека супроводжуватиметься магнітними бурями. В зоні ризику опиняться не лише люди похилого віку, метеозалежні та ті, що страждають усілякими хронічними захворюваннями - усі ми від малих дітей до цілком ніби здорових.
Тим паче, що стресових ситуацій додає воєнний стан в Україні, та ж небезпека, яку проклята рашня вготувала на Запорізькій атомній електростанції. А в чей час у нас уже із вчорашнього дня, із суботи 1 липня, додали народу відповідного "настрою" - підвищили тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення. По суті за принципом мало вам, люди, випробувань - нате ще! І що викликає подив та тривогу - влада,в Україні та її служби і відомства, схоже, діють як Лебідь, Рак і Щука, які впряглися ніби разом і в унісон тягти до мети воза.
Шмигаль серйозно "наїхав" на НКРЕКП через підвищення тарифів на воду та дав доручення
Керівник уряду дав доручення профільним міністрам провести консультації щодо перегляду рішення про підвищення тарифу на воду.
Денис Шмигаль незадоволений підвищенням тарифів на воду в Україні.
Рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), про підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, є неприйнятними.
Про це прем’єр-міністр України Денис Шмигаль написав у Telegram. "Рішення неприйнятні. Рішення не погоджені з урядом. Під час війни ми маємо діяти єдиною командою, особливо в таких чутливих сферах як енергетика та тарифоутворення", - наголосив він.
За його словами, такі рішення Комісії "йдуть у розріз із політикою уряду, який робить все можливе, аби забезпечити соціальну справедливість - збільшує пенсії, виплачує субсидії всім, хто їх потребує, допомагаємо регіонам для сталості тарифів на тепло і гарячу воду"
"Сьогодні дав доручення міністру енергетики і міністерству інфраструктури провести додаткові консультації з НКРЕКП щодо можливості перегляду таких рішень", - повідомив Шмигаль.
ТОму й погтів виникає та не дає спокою запитання, що ж воно відбувається в Україні, хто править у ній бал, а точніше оберігає свій народ від стресового середовища, у якому він перебуває?
Тариф на воду в Україні вирішили збільшити - що повідомлялося
Як повідомляв УНІАН, 30 червня НКРЕКП повідомила на своєму сайті про підвищення тарифів на водопостачання. Зазначалося, що з 1 липня платіжки для українців зростуть на 62 грн на місяць. У середньому рівень підвищення тарифів становитиме 32% і залежатиме від регіону.
В повідомленні зазначалося, що сума в платіжках за водоспоживання домогосподарством (2 - 3 особи) зросте на 62 грн на місяць (з ПДВ). До підвищення вона орієнтовно становила 194 грн/міс (при чинному тарифі - 29,78 грн/м3), після підвищення сягатиме 256 грн/міс (за плановим тарифом - 39,37 грн/м3).
Необхідність підвищення тарифів пояснювали збільшенням витрат на електричну енергію в середньому на 14%, підвищенням оплати праці робітникам водоканалів на 13%, зростанням обсягів закупівлі реагентів на 88%, зобов’язань ліцензіатів за кредитами - 60%.
Єдина втіха, що з метою зниження соціальної напруги для деяких підприємств, у яких відбулося найбільше зростання тарифів, застосовано поетапне підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. З 1 липня 2023 року до 31 серпня заплановано перший етап підвищення, а з 1 вересня 2023 року - другий.Але хіба від цього і підприємцям, і нам усім українцям легше?
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я