Міф про «крота рф в НАБУ», та для чого його вигадали
За матеріалами інтернет-видань
22.07.2025
135

І ще раз – про чергову за вчорашній день, 21 липня, справу із циклу намагання безпідставного тиску на НАБУ.
СБУ повідомили про начебто “крота” у НАБУ. А тепер дивіться, як старанно та “красиво” СБУ готувало цю підставу для НАБУ.
Центр Протидії Корупції, офіційна сторінка ФБ.

Суть: один із праціників НАБУ в період служби в МВС (2012–2015 роки, тобто до початку роботи в НАБУ) міг пересилати по email інформацію про громадян України одному з працівників Управління державної охорони (УДО).
При цьому, цей УДОшник до 2012 року обіймав посади в СБУ. А в 2012-2014 роках – очолював один із підрозділів охорони януковича. Після анексії Криму не названий УДОшник перейшов на бік росії і з 2020 року працює у фсо рф.
Чому СБУ згадало про “сумнівного співробітника” аж у 2023 році, хоча сумнівні, на думку СБУ, дії він виконував аж у 2012-2015 роках – незрозуміло.
Що в результаті: НАБУ починає встановлювати обставини. І разом з СБУ проводить додаткову перевірку своїх співробітників. У тому числі – одного з керівників підрозділів СБУ.
Під час спільної перевірки жодних доказів, що працівник НАБУ знав про зв’язки представника УДО зі спецслужбами рф – не виявлено. Це підтвердив особисто представник СБУ.
НАБУ також розглядало питання подальшої роботи співробітника у своїх лавах та дисциплінароної відповідальності щодо нього. Проте СБУ наполягало – НАБУ не варто робити жодних подальших дій, бо це завадить роботі оперативників СБУ.

НАБУ неодноразово просило офіційний документ у СБУ – що у Служби до їхнього співробітника немає жодних питань.
Проте СБУ майже за РІК не спромоглася надати елементарний папірець.

Гидко. Просто гидко.
Поки одна частина СБУ – планує блискучі операції проти ворога, інша – просто знищує імідж держави.
Ще більше деталей, які доводять, що слідчі дії СБУ та ДБР щодо детективів НАБУ – ніщо інше, як намагання тиснути на орган після розслідувань про найближче оточення президента України.
Отже. Державне бюро розслідувань оголосило: повідомили про підозру трьом співробітникам НАБУ за скоєння ДТП. У своєму релізі ДБР описали страшні травматичні наслідки цих ДТП, очевидно “забувши” повідомити про наступне:
Усі згадані ДТП – мали місце кілька років тому. Так, дві ДТП – сталися ще у 2021 році. Ще одна – у 2023 році.
Очевидно: повідомлення про підозру через кілька років після ДТП, ще й в один і той же день, та ще й в різних справах – має ознаки скоординованої атаки.
Працівники НАБУ одразу після подій надавали потерпілим першу медичну допомогу, викликали швидку, поліцію. Це підтверджують висновки службових розслідувань, проведених Управлінням внутрішнього контролю НАБУ.
Тобто, на відміну від працівника прокуратури Андрія Молочного та судді Олексія Тандира, які були за кермом у стані алкогольного сп’яніння, спричинили загибель людей і втекли з місця події, – співробітники НАБУ залишалися на місці ДТП та співпрацювали з поліцією і жодним чином не перешкоджали розслідуванню.
Тому клопотання ДБР про найсуворіший запобіжний захід – тримання під вартою без альтернативи застави, через 2-4 роки після скоєння ДТП – виглядає абсолютно безпідставно. Незрозуміло, які ризики для розслідування можуть виправдовувати застосування такого запобіжного заходу зараз.
Що намагалося зʼясувати ДБР, проводячи обшуки по ДТП кількарічної давності – невідомо.
Цей факт ДБР також не пояснює в офіційній комунікації.
Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ