Микитася арештували з можливістю застави - 30 % суми хабаря

Григорій Давиденко 21.10.2022 343
На зображенні може бути: 2 людини, люди сидять, костюм та у приміщенні

       Учора Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід за найбільший задокументований хабар в Україні екснардепу Максиму Микитасю, якого викрили на спробі дати меру Дніпра Борису Філатову 22 мільйони євро (близько 850 мільйонів гривень) хабаря. Про це повідомив "Укрінформ". 

Відповідне рішення ухвалив у четвер слідчий суддя Віталій Дубас.

"Суд постановив: застосувати до підозрюваного Микитася Максима Вікторовича запобіжний захід тримання під вартою на строк 60 діб до 16 грудня 2022 року включно. Визначити підозрюваному запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 100 тисяч неоподаткованих мінімумів для громадян, що становить 260 млн гривень", - оголосив суддя..

        Вочевидь, визначений судом відсоток застави Микитасю не надто значний. Проте сума і так величезна - 260 мільйонів гривень. А запропонований хабар дорівнює астрономічній сумі у 850 мільйонів гривень. І його пропонувала людина, яка вже знаходиться під слідством НАБУ в іншій кримінальній справі! Певно ж, стан справ у нашій державі надто далекий від ідеального, коли такі гігантські суми платників податків ідуть на хабарі. Але ж винен у таких діяннях не один екснардеп Максим Микитась. Інформацію про його тісні зв'язки з діючою політичною верхівкою держави оприлюднив військовий журналіст Юрій Бутусов

           - Микитась заявив під запис НАБУ, що його діяльності допомагає заступник голови Офісу президента Олег Татаров, і що він контролює голову Київської організації партії "Слуга народу", народного депутата Лесю Забуранну, обрану по округу № 216.
Учора, 20 жовтня, у Вищому антикорупційному суді відбулось резонансне засідання по обранню запобіжного заходу для бізнесмена Максима Микитася, підозрюваного у пропозиції хабаря у 22 мільйони євро меру Дніпра Борису Філатову.
Серед доказів детективи НАБУ оприлюднили розмову Микитася з Філатовим, де бізнесмен переконував мера, що має потужні зв'язки у діючий владі, і може гарантувати підтримку запропонованій "схемі" через свої діючі контакти.
Зокрема, Микитась заявив, що:
"Ну вот Олег Татаров. В 14-м году мы близко дружили. Сейчас меньше встречаемся, но тем не менее, он там много помог по этим. Это он помог. Я не скрываю этого".
"Це з контексту він говорить про повернення активів "Укрбуду" - зробив резюме прокурор САП, який зачитував десятки сторінок розмов Микитася та Філатова.
     Про зв'язки у Кабміні Микитась висловив упевненість, що запропоновану ним схему має підтримати віце-прем'єр-міністр Ольга Стефанішина.
Не менш скандальним є оцінка Микитасем своїх тісних зв'язків з народними депутатами та депутатами Київради:
"Плюс у меня еще есть хорошие отношения с киевскими, я несколько депутатов провел. Например, Леся Забуранная. Она глава "Слуги народа" в городе Киеве. Мы очень много волонтерим вместе".
        Микитась, нагадаю, вже є звинуваченим по справі НАБУ, по якій він спочатку дав покази проти Татарова, але потім під тиском Татарова не подав скаргу на нього, і відновив, як ми почули, робочі стосунки з заступником голови ОП. Думаю, усім зрозуміло, що усі керівники в будь-якій демократичній країні, де існує парламентський контроль, розподіл та незалежність гілок влади, вже б давали пояснення журналістам та намагалися виправдатись перед неминучою відставкою.
       Але в Україні боротьба з корупцією це не справа усієї держави, це справа окремих антикорупційних органів, які мають з цим боротись попри організований спротив усього держапарату. А інші керівники у владі сидять собі тихо і вичікують команди, що їм робити в даному випадку. Велика слабкість держави під час страшної війни.
    Подивіться самі на цю реальну політику, справа Микитася відкриває багато цікавих сторінок.

Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ