Міндовкілля готує перелік чужорідних видів дерев, які буде заборонено саджати

За матеріалами інтернет-видань 09.02.2023 473
Міндовкілля готує перелік чужорідних видів дерев, які буде заборонено саджати

Нещодавно Уряд вніс зміни до Правил відтворення лісів, які серед іншого забороняють використання інвазійних видів дерев при створенні лісів. На виконання цього рішення у Міндовкілля створили міжвідомчу робочу групу, яка розробить перелік таких чужорідних видів дерев.
Нововведення у Правилах передбачають, що при створенні лісів мають використовуватись стійкі до кліматичних змін з високими захисними властивостями не чужорідні види дерев. Чужорідні інвазійні види дерев здатні змінити або знищити цілі екосистеми, витіснити місцеві види дикої флори.
Передбачається, що перелік інвазійних видів дерев зі значною здатністю до неконтрольованого поширення вже найближчим часом буде сформований  та затверджений наказом Міндовкілля.
Експерт Юрій Бенгус пояснив на прикладі дерева Дуба червоного, чому інвазійні види дерев варто заборонити при насадженні лісів:

"Крок №1. Садять в лісі дуб червоний. Красиве дерево, не хворіє, не вражається шкідниками, швидко росте.
- "Чудово! Треба його поширювати більше." - кажуть люди.
Крок №2. Наш дуб звичайний з дубом червоним не може конкурувати, бо його жолуді їдять довгоносики і кабани, птахи і вивірки, а жолуді червоного дуба - отруйні і проростають всюди. І листя нашого дуба їсть різна гусінь. Через це наш дуб поступово зникає, а дуб червоний - поширюється.
- "Ну й добре, хай краще будуть здорові дуби червоні з красивим листям, ніж наші дуби  з поїденим гусінню листям!" - кажуть люди.
Крок №3. Зникає гусінь, яка їсть листя нашого дуба, бо листя дуба червоного для неї отруйне, зникають пташки, які цією гусінню годують своїх пташенят. Зникають квіти, які через щільний шар нерозкладеного листя дуба червоного не можуть дістатися світла, зникають гриби, які можуть рости лише під нашим дубом.
- "Які дубочки красиві, але щось пусто стає у лісі." - люди починають непокоїтися і щось підозрювати.
Крок №4. Зникають разом з нашим дубом пташки, вивірки, метелики, гриби, квіти, мохи і лишайники і інші 3 000 видів, які живляться саме нашим дубом, співіснують за його рахунок, а з дубом червоним жити не можуть".

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ