Молочна галузь має опиратися нині на релокацію та модернізацію

За матеріалами інтернет-видань 02.12.2024 49
Молочна галузь має опиратися нині на релокацію та модернізацію

На думку заступниці директора Асоціації виробників молока (АВМ) Олени Жупінас,  в 2026 році набуде чинності закон щодо ветеринарної медицини та благополуччя тварин. Він передбачає впровадження нових вимог до молочнотоварних ферм. Більшість господарств, збудованих в 70-80-х роках, за словами експертки, не відповідають критеріям нового закону, а відтак будуть змушені скорочувати поголів’я.
Крім зменшення поголів'я, для ферм наразі стає проблемою і релокація підприємств, спричинена війною. Так, господарства-учасники АВМ з Дніпропетровської та Сумської областей вже готують своїх тварин до перевезення.

 

«Для подальшого розвитку галузі необхідно розробити стратегію, яка охоплює як тваринництво, так і переробку. Потрібно працювати разом зі своїми постачальниками, показувати їм плани розвитку, аби вони не боялися інвестувати в модернізацію. Держава повинна підтримувати ці процеси, адже модернізація старих ферм є критично важливою для забезпечення відповідності новим ветеринарним вимогам. Заводи-переробники, як партнери виробників молока, мають співпрацювати з фермами, інакше можуть втратити їх як постачальників через вимушене скорочення поголів'я", - зауважила Олена Жупінас.

 

За прогнозами IFCN, до 2030 року в Європі буде не вистачати 9 млн тонн молока, а до 2050 року світова потреба в молоці зросте на 58 млн тонн. Це відкриває великі перспективи для українських виробників, - додала фахівчиня.

 

 

АСОЦІАЦІЯ ВИРОБНИКІВ МОЛОКА
 

Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ