На Черкащині планують посіяти менше сої
Господарства Черкаської області розпочали весняну посівну. Три з половиною тисячі гектарів полів уже засіяли ячменем та горохом. Під ярі культури передбачили 406 тисяч гектарів. Водночас сої планують посіяти менше, повідомив Суспільному директор департаменту агропромислового розвитку Роман Косенко.
Голова одного з фермерських господарств Владислав Хилько пояснив — шару снігу, який захищає рослини взимку, цьогоріч не було:
"Через те, що зима цього року в нас була без снігу, ми думали, що буде трохи пошкоджена пшениця через мороз. Вона трошки пожовкла, але ми дали їй селітру і вона ожила. Азот спрацював і все добре. До того ж пшениця трошки отримала стрес від морозу і через це вона кущиться й пускає паростки".


60 гектарів полів у вересні засіяли озимою пшеницею, нині ж дбають про сходи, додав фермер:
"Внесли по мерзлоталому ґрунту аміачну селітру, по сто кілограмів на гектар. Також провели обробку ротаційною бороною, щоб дати доступ до повітря. А у квітні плануємо внести мікродобрива для підживлення".
Наприкінці серпня очікують на врожай — від п'яти до восьми тонн із гектара.
Іншу ж ділянку засіють гарбузом — тут цьогоріч зробили сівозміну:
"Там перед цим росла соя. Ми її передискували, а оранку не проводили, оскільки вона була проведена у 2023 році і агроном вирішив, що це буде недоцільно. Під неї внесли карбамід".

Тракторист Володимир Щербак по три години витрачає на обробку десяти гектарів поля:
"Коли земля виорана на зиму, вона зверху береться кіркою. Ми розбиваємо цю кірку, щоб був доступ повітря всередину ґрунту, щоб він не сох, щоб була волога в землі і щоб був урожай", — пояснив він.

Такі весняні польові роботи проводять на площі в понад триста гектарів, зазначив очільник господарства Владислав Хилько. З його слів, у квітні, коли прогріється ґрунт, посіють кукурудзу, соняхи, гарбузи та сорго. А від сої цьогоріч планують відмовитись:
"Посівний матеріал є, все під неї є, але через суху погоду і питання рентабельності її збуту будемо думати, чи треба її садити".

Площі посіву сої на території області цьогоріч зменшать на 25 тисяч гектарів — через її перевиробництво, пояснив директор обласного департаменту агропромислового розвитку Роман Косенко. З його слів, аграрії області розпочали посів ярих культур на тиждень раніше, ніж торік.
"Зазвичай посівні строки дещо пізніше, але задля збереження вологи аграріям довелось трошечки раніше виїжджати. Попри те, що грудень і січень були аномально теплими, озимі культури досить жваво пережили цю зиму. Дякувати Богу, не було різких морозів і після виходу озимини. Нині вона починає вегетувати", — розповів він.
У господарствах, де посівна не розпочалась, фермери продовжують обробку ґрунту та готуються до посадки квітневих культур, додав Роман Косенко.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я