На чому заробити фермерам: квіти бузини та шипшини мають величезний попит в Європі

За матеріалами інтернет-видань 23.03.2023 434
 
На чому заробити фермерам: квіти бузини та шипшина мають величезний попит у Європі

    Не особливо популярні серед ягідників культури й навіть квіти можуть істотно розширити можливості виробників України та допоможуть «зміцнитися» у своєму сегменті.

    Таку думку озвучив Дмитро Бульбах, директор з експорту та імпорту, AMVEL s.r.o. (Чехія), під час міжнародної онлайн-конференції «Шокова заморозка ягід, фруктів та овочів 2023: огляд ринку, інвестиції, перспективи», пише SEEDS з посиланням на Sapienza.media.

    «Припустімо, квіти бузини збираються і заморожуються вже в травні. Якщо завод має можливість для цього, сезон можна розпочати вже в травні. Це гарний бонус і великий плюс, тому що можна долучити вже якісь потужності та людей. Однак є там і свої нюанси – квітка бузини дуже чутлива до температури. Її не можна заморожувати вологою», – розповів Дмитро Бульбах.

    Він зауважив, що на квіти бузини зараз великий попит у виробників сиропів у Сполученому Королівстві, в Австрії, в Німеччині – це продукт, який у нас останні три роки купують в обсягах близько 200 тонн!

    «Його багато вирощують у Румунії та Угорщині, але ми свої квіти експортуємо з України. І в нас є клієнти на цю продукцію», – розповів пан Бульбах.

Читайте також: До 250-300 доларів за кілограм: українські фермери заробляють на лікарських травах

    Крім квітів бузини, підприємець вважає, що дуже багато виробників незаслужено забули про ягоди шипшини. Однак саме зараз на них спостерігається чималий попит. До того ж такі культури дають змогу істотно розширити активний сезон.

    «Шипшина збирається пізніше, коли сезон на основні продукти вже минув. Також це може бути аронія, яку в деяких регіонах збирають навіть у листопаді. Це розширює можливість у деяких виробників. Використання шипшини доволі різноманітне, у нашій практиці це були виробники пасти, фармакологія та виробники джемів. Знаю, що виробники концентратів соків теж працюють із шипшиною. Але нам не вдалося з ними попрацювати. І, звичайно, це алкоголь. Із шипшини виробляють настоянки, напої – це продукт, який можна робити в індустріальній якості для виробників. Якщо ми говоримо про дикорослу шипшину. Якщо ж це плантаційна – тоді це паста, мармелад, джем», – каже Дмитро Бульбах.

    Крім цього, експерт вважає, що ягідники незаслужено забули про багато інших, менш популярних культур.

    «Брусниця, обліпиха, аронія, шипшина. Це продукти, які вирощують небагато виробників. Тому, що всі зосередилися на основних ягодах: суниця, чорниця, малина і вишня. Та й на обліпиху та шипшину, можливо, зараз немає ще такого великого попиту, як би хотілося», – шкодує підприємець.

    "Агробізнес сьогодні".

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ