На Дніпропетровщині намагатимуться розгадати «КОД Дмитра Яворницького»
Редактор D1 03.07.2025
У червні 2025 року у Дніпрі розпочався масштабний культурно-просвітницький проєкт «КОД Яворницького», присвячений 170-річчю з дня народження та 85-річчю з дня смерті Дмитра Івановича Яворницького — легендарного історика козацтва, видатного культурного та громадського діяча України.
Про це йдеться у програмі “Простір свободи” на Телеканалі D1.
Мета проєкту — не лише вшанування постаті вченого, а й залучення дітей, молоді та дорослих до переосмислення його спадщини через творчість, дослідження та сучасні медіаформати. Особливий акцент зроблено на культурну реінтеграцію прикордонних та близьких до воєнних дій громад, пов’язаних з життям та діяльністю вченого, і які постраждали від війни.
У межах ініціативи з 1 липня по 15 серпня буде проведено творчий літературно-краєзнавчий конкурс для дітей і молоді «КОД Яворницького». Під час конкурсу юні автори зможуть творчо осмислити постать Дмитра Яворницького, усвідомити значення його життєвого прикладу та наукової спадщини для сучасності. Найкращі текстові, образотворчі, відео- та аудіороботи увійдуть до першої збірки творів про вченого, яка вийде у друкованому форматі та у вигляді інтерактивної електронної книги.
А дослідниками-яворницькознавцями з різних регіонів України буде створено перший серіал відео та аудіоподкастів (українською та англійською мовами) про цікаві напрямки діяльності вченого.
На завершення проєкту в жовтні цього року відбудеться підсумкова літературно-краєзнавча резиденція у змішаному форматі — онлайн та наживо в місті Дніпро.
До участі запрошуються не лише юні автори — переможці конкурсу, а й досвідчені краєзнавці з різних регіонів України. Учасники резиденції матимуть змогу представити результати своїх досліджень, присвячених постаті Дмитра Яворницького та його спадщині.
Проєкт «КОД Яворницького» набуває особливої ваги саме під час війни, коли йде боротьба не лише за території, а й за історичну пам’ять та ідентичність. Він об’єднає різні покоління дослідників та авторів, залучаючи до пізнання справжньої історії, розвитку патріотизму й осмислення власного коріння.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я